Еспресо проти Альцгеймера: Ось як кава бореться з неврологічними захворюваннями

Еспресо проти Альцгеймера: як кава бореться з неврологічними захворюваннями

Вживання еспресо та інших напоїв, приготовлених із нього, як-от капучино, лате та мак'ято, може допомогти запобігти хворобі Альцгеймера та іншим неврологічним розладам. Такого висновку дійшли дослідники з Італії, які показали, що під час лабораторних випробувань сполуки, які містяться в еспресо, можуть інгібувати утворення шкідливих бляшок із тау-білків, передають Патріоти України.

У здорових людей тау-білки важливі для стабілізації структур мозку, але у пацієнтів із хворобою Альцгеймера вони натомість злипаються. Накопичення цих бляшок у головному мозку ускладнює зв'язок між нейронами та пов'язане з виникненням хвороби Альцгеймера і симптомів деменції.

Попередні дослідження показали, що кава може мати сприятливий вплив на деякі нейродегенеративні захворювання, хоча яким саме чином – було незрозуміло. Тепер стало відомо, як це відбувається. Шоти еспресо готують, пропускаючи невелику кількість киплячої води через мелені кавові зерна та утворюючи концентрований напій. Серед хімічних речовин, що містяться в еспресо, – алкалоїди кофеїн і тригонелін, флавоноїд геністеїн і теобромін – сполука, яка також міститься в шоколаді.

Дослідники вирішили вивчити вплив цих чотирьох хімічних речовин – разом із повним екстрактом еспресо – на тау-білки під мікроскопом. Вони інкубували різні концентрації цих хімікатів з укороченою формою тау-білка протягом 40 годин, а потім аналізували вплив сполук. Команда виявила, що в міру збільшення загальної концентрації еспресо, кофеїну та геністеїну довжина "фібрил" тау-білка – попередників бляшок – ставала коротшою і не утворювала більші листи, ніж це було без цих сполук.

За словами команди, найприголомшливіші результати виявили у бляшках, оброблених повним екстрактом еспресо. У пресрелізі дослідники заявили, що еспресо, вживаний окремо або змішаний із лате, американо чи навіть мартіні, забезпечує любителям кави надконцентровану дозу кофеїну. І ця кава може зробити більше, ніж просто підбадьорити. Сполуки еспресо можуть пригнічувати агрегацію тау-білка – процесу, який, як вважають, бере участь у виникненні хвороби Альцгеймера.

Тож, можливо, незабаром дослідникам вдасться на основі кави створити ліки від цієї страшної хвороби. А наразі ми можемо просто пити еспресо з молоком або без, якщо, звісно, до цього немає протипоказань.

Це справді працює! Як прибрати плісняву з душової кабіни дешевим аптечним засобом

субота, 2 грудень 2023, 17:12

Жителі сучасних мегаполісів часто відмовляються від використання звичайної ванної. Їй на зміну ставлять багатофункціональну душову кабінку. Але така конструкція потребує більш ретельного догляду. Якщо його немає, стінки покриваються нальотом і цвіллю, ...

Цю помилку роблять дуже часто: Як посмажити м'ясо з цибулею, щоб було смачно

субота, 2 грудень 2023, 12:40

Найчастіше в рецептах можна зустріти такий спосіб: спочатку нарізають і смажать цибулю, потім додають м'ясо. Проте досвідчені кухарі робити так не рекомендують, передають Патріоти України. Насамперед тому, що поки ви закидаєте на гарячу сковороду м'ясо...