Городникам на замітку: Листя на помідорах скручується "човником" - у чому причина і що робити

Помідори є однією із найпопулярніших культур на городах українських дачників. Багато хто з них іноді помічає, що листя на помідорах почало скручуватися. Як пише Telegram-канал «Моя дача. Сад і город», причин згортання листків у томатів дуже багато, передають Патріоти України.

«По характеру скручування можна точно вгадати, чим ми не догодили висадженій розсаді», — йдеться в повідомленні каналу. Так, якщо помідори крутяться догори «лодочкою», то тут всього два винуватці:

1. Картопляна попелиця, яка сидить на стеблах і, незважаючи на дрібні розміри, скручує листя догори. Справитися з нею складності не становить — оприскайте помідори будь-яким препаратом від колорадського жукa: Танрег, Κонфідор, Іскора, і вона загине. Тільки не треба зловживати оприскуванням. Листя не розпрямиться, і мушка продовжить сидіти, просто вона вже суха. А ось нове листя піде рости вже нормальним.

2. Що «шкідник» — погода. Взагалі-то помідори — рослини помірного клімату, їм протипоказані занадто холодні ночі і занадто гарячі дні. Якщо вдень температура піднімається вище 35 С, то листя скручуються в човник. Погіршує «хворобу» нестача вологи.

Психологічний тест: Що бачите на цій картинці? Це розкаже, яка ви людина насправді

неділя, 28 травень 2023, 12:13

Тварина, яку ви побачите першою, відкриє те, яка ви людина Цей тест дивний, тому що він може багато чого розповісти про вашу особистість. На цьому зображенні є різні тварини, такі як: тигр, слон, собака, орел, жаба, білка і риба, передають Патріоти Ук...

Будуть заздрити всі сусіди! Чим підживити картоплю, щоб врожаю було втричі більше

неділя, 28 травень 2023, 11:12

Картоплю вирощують всі. Хоча б невеликий клаптик, але для неї завжди знайдеться грядка. І вирощування великого врожаю, звичайно, вимагає певних зусиль, передають Патріоти України. Весь секрет криється в підживленні в період цвітіння. Одні з найважливі...