Городникам на замітку: Листя на помідорах скручується "човником" - у чому причина і що робити

Помідори є однією із найпопулярніших культур на городах українських дачників. Багато хто з них іноді помічає, що листя на помідорах почало скручуватися. Як пише Telegram-канал «Моя дача. Сад і город», причин згортання листків у томатів дуже багато, передають Патріоти України.

«По характеру скручування можна точно вгадати, чим ми не догодили висадженій розсаді», — йдеться в повідомленні каналу. Так, якщо помідори крутяться догори «лодочкою», то тут всього два винуватці:

1. Картопляна попелиця, яка сидить на стеблах і, незважаючи на дрібні розміри, скручує листя догори. Справитися з нею складності не становить — оприскайте помідори будь-яким препаратом від колорадського жукa: Танрег, Κонфідор, Іскора, і вона загине. Тільки не треба зловживати оприскуванням. Листя не розпрямиться, і мушка продовжить сидіти, просто вона вже суха. А ось нове листя піде рости вже нормальним.

2. Що «шкідник» — погода. Взагалі-то помідори — рослини помірного клімату, їм протипоказані занадто холодні ночі і занадто гарячі дні. Якщо вдень температура піднімається вище 35 С, то листя скручуються в човник. Погіршує «хворобу» нестача вологи.

Перевірте себе! Цей швидкий тест розповість, коли виповниться ваше заповітне бажання

четвер, 28 вересень 2023, 7:12

Психологічні тести дозволяють заглянути в свій внутрішній світ і зрозуміти підказки підсвідомості, передають Патріоти України. Не роздумуючи довго, виберіть вподобане зображення ангела і дізнайтеся, коли виповниться ваше бажання. Сплячий ангел попередж...

Еспресо проти Альцгеймера: Ось як кава бореться з неврологічними захворюваннями

четвер, 28 вересень 2023, 6:50

Вживання еспресо та інших напоїв, приготовлених із нього, як-от капучино, лате та мак'ято, може допомогти запобігти хворобі Альцгеймера та іншим неврологічним розладам. Такого висновку дійшли дослідники з Італії, які показали, що під час лабораторних в...