
Багато хто з дитинства чув: не можна ковтати яблучні кісточки. Одні вважають це міфом, інші - серйозним попередженням. Тож лікарі пояснили, чи дійсно насіння яблук небезпечне для здоров’я, передають Патріоти України.
1. У кісточках міститься амігдалін
Яблучне насіння справді містить природну речовину — амігдалін, який у травленні може перетворюватися на ціанід, тобто отруйну сполуку. У великих дозах це небезпечно. Проте, щоб завдати шкоди дорослому організму, потрібно з’їсти щонайменше пів склянки насіння — це десятки яблук одразу.
2. Невелика кількість не зашкодить
Якщо випадково проковтнути кілька кісточок — нічого страшного не станеться. У малих дозах організм сам нейтралізує токсини. Проте робити це навмисно або перемелювати кісточки категорично не рекомендується.
3. Кісточки — не джерело користі
Попри чутки, що яблучні зернята «зміцнюють імунітет» чи «містять йод», кількість корисних речовин у них мізерна. Набагато більше користі — у м’якоті та шкірці яблука, де зосереджені антиоксиданти, пектин і вітаміни.
4. Особливо обережно — дітям і вагітним
Дитячий організм чутливіший до токсичних сполук, тому дітям не слід дозволяти гризти насіння. Те саме стосується вагітних жінок — навіть невеликі дози можуть спричинити нудоту або головний біль.
Їсти яблука найкраще без кісточок. Вони не несуть користі, а при надмірному споживанні можуть бути шкідливими. Якщо ж кілька зернят проковтнули випадково — хвилюватися не варто. Головне — не робити це систематично.
Багато людей намагаються скоротити споживання цукру, але не завжди замислюються над факторами, які можуть впливати на харчові звички. Одним із них є якість і тривалість сну, що безпосередньо пов'язані з вибором продуктів протягом дня, передають Патріот...
Деякі популярні продукти, які багато українців щодня зберігають у холодильнику, можуть бути пов'язані з підвищеним ризиком розвитку онкологічних захворювань. До такого висновку дійшли дослідники, які аналізували вплив харчування на виникнення різних ви...