Як безпечно зберігати бензин для генератора - прості правила

Найперше правило безпеки при зберіганні бензину для генераторів - тримати запаси подалі від самого генератора. Каністра, яка стоїть близько до обладнання, може перегрітися та вибухнути, передають Патріоти України.

Однак існують інші вимоги до зберігання пального в каністрах. Бензин не терпить сильних перепадів температури чи контакту з повітрям. Відповідно, найкраще зберігати його в щільно закритій тарі та в прохолодному (але не холодному!) місці. Головні умови зберігання такі:

  • температура від "мінус" 10 до "плюс" 30 градусів (найкраще "плюс" 15-20);
  • відсутність світла, непрозора тара;
  • герметичність тари.

Пластикові каністри добре підходять для короткочасного зберігання бензину. Але залишати у них паливо на тривалий термін не можна. Пластик вступає у хімічну взаємодію з паливом та накопичують статичний електрозаряд. А ефективність палива може поступово знижуватися від перепадів температури та вологості. Максимальний термін зберігання в таких каністрах – 3 місяці. Однак краще злити пальне ще раніше.

Пластикові пляшки – неприпустимий варіант для тривалого зберігання бензину. Така тара може використовуватись лише для швидкого транспортування. Зберігати в ній горючі рідини більше тижня не можна.

Ідеально підходить металева каністра. У цьому випадку достатньо стежити за герметичністю кришки та чистотою тари, а також не допускати попадання в неї вологи. У металевій каністрі бензин можна протримати до року, але краще використати паливо протягом шести місяців.

Де зберігати бензин

Ставити каністру з бензином у гаражі, темному коморі, погребі чи підвалі. У багажнику авто зберігати бензин можна лише нетривалий час.

Балкон, лоджія та будь-які інші приміщення в квартирі не підходять! Також не можна ставити каністру поблизу опалювальних приладів.

Каністру з бензином слід правильно підготувати до зберігання. Порядок дій такий:

  • залити свіжий бензин, закрити пробкою та кришкою;
  • додатково обмотати плівкою або натягнути гумовий ковпачок;
  • поставити у відповідне прохолодне місце, без потрапляння сонячних променів.

Скільки можна зберігати бензин

Загалом бензин може сміливо простояти протягом п'яти років. Після цього терміну його краще утилізувати. Але паливо, що зберігається довгий час, втрачає частину своїх властивостей. За держстандартами зберігати паливо в герметичній каністрі можна до 12 місяців.

Для різних технічних інструментів, наприклад, бензопили або газонокосарки, можна сміливо використовувати застарілий бензин. Проте заливати таке паливо в автомобільний бензобак чи сучасний генератор не рекомендується.

Ефект приємно здивує! Названо три жири, які варто їсти більше для здорового схуднення

субота, 28 січень 2023, 11:30

Часи гонінь на жири, як на причину появи зайвої ваги далеко позаду. Тепер нутриціологи переконують - якісні жири допомагають підтримувати високий рівень енергії та насичують організм важливими елементами, передають Патріоти України. Але які жири їсти, ...

Виберіть подарунок на картинці - і дізнайтеся, яким для вас буде 2023 рік

субота, 28 січень 2023, 11:12

Чи любите ви подарунки так, як любимо їх ми? Якщо так, пройдіть наш жартівливий тест. Виберіть коробку, пакет або мішок, який доведеться вам до душі, і дізнайтеся, що лежить всередині, передають Патріоти України. Кожен подарунок розповість, що чекає ва...