Як швидко прибрати іржу з металу: ТОП-3 перевірених засоби

Іржа - це червоно-бурий наліт, який може утворитися на будь-яких металевих предметах в результаті їх окислення. Такий наліт не тільки зовні непривабливий, але і небезпечний - він руйнує метал і стає розсадником бактерій, передають Патріоти України.

Як швидко прибрати іржу з металу оцтом

Якщо ви помітили, що на деяких металевих предметах побуту з'явилася іржа - скористайтеся звичайним столовим оцтом. Технологія проста:

  • взяти предмети, покриті нальотом;
  • опустити їх в нерозбавлений 9% оцет на 24 години;
  • дістати в рукавичках і промити під проточною водою.

У разі, якщо на оброблюваних предметах все одно залишилися іржаві плями, їх можна додатково обробити оцтом і залишити на кілька годин. Потім озброїтися жорсткою щіткою і потерти проблемні ділянки.

ВАЖЛИВО: після оцту метал буде вразливим до зовнішніх впливів, тому краще обробити його мастилом.

Як можна прибрати іржу з металу лимонною кислотою

Даний засіб - справжня паличка-виручалочка для будь-якої господині. Лимонна кислота є на будь-якій кухні і відмінно справляється з багатьма забрудненнями, в тому числі, і з іржею. Використовувати його нескладно:

  • знежирте поверхню іржавого предмета;
  • розчиніть в теплій воді кислоту в пропорції 80 гр засобу на 100 мл води;
  • замочіть предмети на добу.

Вже через пару годин ви побачите, як від іржавих деталей кухонного начиння пластівцями відвалюється наліт. По закінченні зазначеного часу предмети повністю очистяться - вам залишиться тільки промити їх під проточною водою. Цікаво, що після обробки лимонною кислотою на металі утворюється захисна плівка, яка перешкоджає корозії.

Як прибрати іржу з металу у ванній за допомогою соди

Харчова сода часто використовується господинями для прибирання - цей засіб абсолютно безпечний і відмиває майже будь-який бруд. Так і з іржею, але головне - правильно використовувати соду:

  • розчинити соду в теплій воді так, щоб вийшла кашка;
  • нанести на уражений предмет;
  • залишити на 30 хвилин, потім потерти щіткою і змити водою.

Враховуйте, що сода для металу - досить агресивний засіб, поверхня виробу стане менш стійкою до іржі. Тому обробіть предмети якимось герметизатором.

А ви це знали? Фахівці пояснили причини стійкого відчуття голоду - саме це заважає схуднути

четвер, 23 березень 2023, 16:09

Почуття голоду - природний сигнал людині про потребу організму в їжі. Наше тіло завжди очікує на надходження енергії, яку ми отримуємо з продуктів харчування та яка необхідна для повноцінної роботи органів. Якщо наш раціон правильно збалансований та за...

Поганий запах із духовки? Всього одна ложка цього продукту вирішить цю проблему

четвер, 23 березень 2023, 15:08

Побутова техніка потребує регулярного обслуговування, щоб продовжити термін її служби та зберегти її як нову. І духовка не є винятком. Більш того, через залишки їжі і пригорілі плями, що покривають грати або дно духовки, на вашій кухні можуть з’явитися...