Як змусити орхідею цвісти повторно? Знадобляться лише три шматочки льоду!

Орхідея - одна з найкрасивіших кімнатних рослин, і кожен квітникар, у якого вдома росте ця тропічна красуня, хотів би, щоб орхідея цвіла якомога частіше, передають Патріоти України.

Є один спосіб змусити орхідею цвісти повторно. Весь секрет у поливі. Якщо поливати орхідеї кубиками льоду, то, по-перше, можна домогтися ідеальної кількості води для поливу. А, по-друге, рослина порадує позаплановим цвітінням.

Полив орхідеї льодом

Думки досвідчених квітникарів щодо того, чи можна поливати орхідеї кубиками льоду, відрізняються. Деякі вважають, що такий полив орхідей - найкращий спосіб зберегти рослини живими та здоровими. Інші ж впевнені, що це приносить більше шкоди, ніж користі.

У чому плюси:

  • Заморожена вода вбиває бактерії, але не всі. Хоча насправді ті бактерії, які здатні пережити замерзання, не становлять загрози для рослини.
  • Деякі види орхідей дуже чутливі до сезонних опадів. Завдяки їм вони дізнаються, коли цвісти. Чим чутливіший корінь орхідеї до температури, тим більша ймовірність цвітіння квітки від поливу кубиками льоду.
  • Орхідеї дуже люблять вологу, але будуть не в захваті від надмірно вологого ґрунту. З кубиками льоду ця проблема розв‘язується ідеально - вони розтануть, і вода рівномірно розподілиться по корінню.

Рисовий лід для поливу орхідей

Якщо заморозити лід за особливим рецептом, то орхідею можна не лише "напоїти", але й "нагодувати". Для приготування рисового льоду потрібно використовувати воду, в якій господині промивають рис. Бажано, щоб вона була не з-під крана.

Плюс рисової води полягає в тому, що в ній міститься магній, кремній, залізо та фосфор. Вони дуже важливі для фотосинтезу, впливають на стійкість до стресів рослини та сприяють хорошому зростанню. У зв'язку з цим не виливайте ту саму каламутну воду з-під рису, краще просто заморозьте її.

Як поливати орхідеї льодом

Покладіть три кубики льоду поверх шматочків кори або моху, уникаючи контакту з листям або корінням, що стирчать з горщика. Зазвичай після поливу кубиками льоду зайва вода не витікає.

При цьому холод не зашкодить рослині, тому що лід тане відносно швидко. Університетські дослідження рекомендують починати з трьох кубиків льоду на тиждень і стежити за рослиною, щоби переконатися, що води достатньо. Щоб зрозуміти, чи достатньо ви напоїли свою орхідею, просто подивіться на її коріння. Якщо воно сріблястого кольору, значить потребує вологи. Якщо яскраво-зелене, то повністю зволожене. Також в орхідей, які страждають від нестачі вологи, буде зморшкувате, тьмяно-зелене, м'яке листя.

Ніколи не удобрюйте цим город - популярні засоби, які насправді несуть шкоду

п’ятниця, 31 березень 2023, 18:57

Інтернет рясніє лайфхаками, чим підживити город, щоби отримати найкращий врожай. Але, як водиться, не всі із цих порад мають під собою реальне підгрунтя. Чимало лайфхаків не просто не корисні, а ще й можуть завдати серйозної шкоди. OBOZREVATEL зібрав т...

Обираємо огірки, які не гірчать - п'ять сортів, щоб виростити цього року

п’ятниця, 31 березень 2023, 18:54

Навесні розпочинається сезон городництва та садівництва. Багато хто заздалегідь купує насіння овочів, щоб можна було вчасно посіяти. Зокрема, намагаються підшукати сорти огірків, які не гірчать. Читайте про п'ять з них в матеріалі ТСН.ua, передають Па...