Як змусити орхідею цвісти повторно? Знадобляться лише три шматочки льоду!

Орхідея - одна з найкрасивіших кімнатних рослин, і кожен квітникар, у якого вдома росте ця тропічна красуня, хотів би, щоб орхідея цвіла якомога частіше, передають Патріоти України.

Є один спосіб змусити орхідею цвісти повторно. Весь секрет у поливі. Якщо поливати орхідеї кубиками льоду, то, по-перше, можна домогтися ідеальної кількості води для поливу. А, по-друге, рослина порадує позаплановим цвітінням.

Полив орхідеї льодом

Думки досвідчених квітникарів щодо того, чи можна поливати орхідеї кубиками льоду, відрізняються. Деякі вважають, що такий полив орхідей - найкращий спосіб зберегти рослини живими та здоровими. Інші ж впевнені, що це приносить більше шкоди, ніж користі.

У чому плюси:

  • Заморожена вода вбиває бактерії, але не всі. Хоча насправді ті бактерії, які здатні пережити замерзання, не становлять загрози для рослини.
  • Деякі види орхідей дуже чутливі до сезонних опадів. Завдяки їм вони дізнаються, коли цвісти. Чим чутливіший корінь орхідеї до температури, тим більша ймовірність цвітіння квітки від поливу кубиками льоду.
  • Орхідеї дуже люблять вологу, але будуть не в захваті від надмірно вологого ґрунту. З кубиками льоду ця проблема розв‘язується ідеально - вони розтануть, і вода рівномірно розподілиться по корінню.

Рисовий лід для поливу орхідей

Якщо заморозити лід за особливим рецептом, то орхідею можна не лише "напоїти", але й "нагодувати". Для приготування рисового льоду потрібно використовувати воду, в якій господині промивають рис. Бажано, щоб вона була не з-під крана.

Плюс рисової води полягає в тому, що в ній міститься магній, кремній, залізо та фосфор. Вони дуже важливі для фотосинтезу, впливають на стійкість до стресів рослини та сприяють хорошому зростанню. У зв'язку з цим не виливайте ту саму каламутну воду з-під рису, краще просто заморозьте її.

Як поливати орхідеї льодом

Покладіть три кубики льоду поверх шматочків кори або моху, уникаючи контакту з листям або корінням, що стирчать з горщика. Зазвичай після поливу кубиками льоду зайва вода не витікає.

При цьому холод не зашкодить рослині, тому що лід тане відносно швидко. Університетські дослідження рекомендують починати з трьох кубиків льоду на тиждень і стежити за рослиною, щоби переконатися, що води достатньо. Щоб зрозуміти, чи достатньо ви напоїли свою орхідею, просто подивіться на її коріння. Якщо воно сріблястого кольору, значить потребує вологи. Якщо яскраво-зелене, то повністю зволожене. Також в орхідей, які страждають від нестачі вологи, буде зморшкувате, тьмяно-зелене, м'яке листя.

Квасолю можна зварити швидше, якщо додати цей інгредієнт в каструлю з водою

неділя, 16 червень 2024, 21:08

Щоб квасолю швидше приготувати, рекомендується її замочувати на 8-20 годин. В ідеалі це роблять на ніч. Така м’яка квасоля краще смакує в салатах, супах, підливах та інших стравах, передають Патріоти України. Якщо у вас не було часу на замочування, тод...

Це справді працює! Як зберегти полуницю свіжою якнайдовше

неділя, 16 червень 2024, 17:57

Полуниця, якщо зберігати правильно, може лежати в холодильнику протягом тижня. Читайте поради, як вибирати, мити, зберігати полуницю, передають Патріоти України. Ретельно вибирайт полуницю. Купуючи ягоду, ретельно її огляньте, щоб виявити несвіжу. Плям...