Як зробити саморобний обігрівач, який працюватиме навіть у блекаут - інструкція

Мережею ширяться інструкції, як зробити обігрівачі, які би давали тепло під час тривалих вимкнень опалення в квартирах українців і не залежали від електроживлення. Всі вони мають однаковий недолік – тепло від них розсіюється по приміщенню не дуже швидко. передають Патріоти України.

На Youtube-каналі desertsun02, який публікує різні винаходи та корисні саморобні пристрої, знайшовся спосіб вирішення цієї проблеми. Винахідник просто додав до найпростішого обігрівача на свічках маленький вентилятор на батарейках.

Щоби зібрати пристрій, знадобиться:

  • дві вогнетривкі цеглини;
  • тонка металева сковорідка;
  • вентилятор;
  • джерело нагріву – свічки, ізопропиловий спирт чи етанол.

Цеглини треба встановити так, щоби на них можна було поставити сковорідку, а під нею між цеглинами розмістити свічки чи ємність із паливом. Вентилятор має бути злегка позаду цієї конструкції. Або, якщо у вас є стійка до жару модель, наприклад вентилятор для духовки, то його можна розмістити безпосередньо на самій сковорідці.

Свічки чи паливо нагріватимуть сковороду. Сковорода, своєю чергою, віддаватиме тепло з великої поверхні, до того ж вона спеціально призначена для якісної тепловіддачі. При цьому важливо, щоби ручка сковороди була неплавка, адже від розігріву на свічках вона може пошкодитись. А хитрість пристрою полягає в тому, що вентилятор видуватиме вироблене ним тепле повітря у той бік, куди ви його скеруєте. Саме тому такий обігрівач краще розташовувати у кутку кімнати.

Важливо: залишати таку систему обігріву без нагляду не можна, адже вона працює із відкритим вогнем і може стати причиною пожежі. Тому, виходячи з приміщення надовго, гасіть вогонь. Зберегти уже вироблене тепло можна, щільно зачинивши двері до кімнати і затуливши усі щілини, наприклад, товстими пледами.

Виберіть подарунок на картинці - і дізнайтеся, яким для вас буде 2023 рік

субота, 28 січень 2023, 11:12

Чи любите ви подарунки так, як любимо їх ми? Якщо так, пройдіть наш жартівливий тест. Виберіть коробку, пакет або мішок, який доведеться вам до душі, і дізнайтеся, що лежить всередині, передають Патріоти України. Кожен подарунок розповість, що чекає ва...

ТОП-05 речей, які не повинні стояти у спальні - якщо їх не прибрати, ви не зможете виспатися

субота, 28 січень 2023, 10:56

Міцний і здоровий сон не завжди можливий у сучасному світі. Стреси, які нас переслідують, проблеми у сім’ї чи на роботі тощо можуть відбирати можливість швидко заснути і виспатися, передають Патріоти України. Проте є ще один фактор, який дуже впливає н...