Які консерви можна їсти, щоб не захворіти на ботулізм під час війни: Названо ознаки непридатних продуктів

Під час війни консервація для багатьох стала основним джерелом їжі. Центр громадського здоров'я України на своїй сторінці у Facebook опублікував інформацію про те, які продукти можуть стати причиною ботулізму – небезпечного для життя інфекційного захворювання, передають Патріоти України.

Відзначається, що в більшості випадків, ботулізм може спровокувати вживання в'яленої або копченої риби і консерв з вичерпаним терміном придатності.

Небезпека ботулізму

Ідеальне середовище для розмноження ботулотоксинів, які викликають захворювання – анаеробна. Бактерії в даному випадку розмножуються без кисню.

Найнебезпечнішими продуктами можуть стати консервовані м'ясо і риба, а також овочі та гриби. В'ялена і копчена риба - одне з джерел попадання інфекції в організм людини.

Підступність ботулізму в тому, що визначити заражені продукти чи ні неможливо. Вони не відрізняються ні за кольором, ні за смаком. У мирний час при виявленні інфекції вводиться спеціальна сироватка, якої в лікарнях може не бути під час війни.

Зараження ботулізмом може привести до парезів кишечника, порушень роботи нервової системи, гострої дихальної недостатності і може летального результату.

Як уберегтися від ботулізму

Не вживайте їжу з ємностей, які можуть нести ризик ботулізму. Це:

  • роздуті банки;
  • банки зі роздутими кришками;
  • банки, з яких щось випливає;
  • нещільно закриті банки;
  • банки, з яких відчувається дивний або неприємний запах.

Не вживайте консервовані в домашніх умовах продукти, що зберігалися більше року. Не купуйте консерви та інші продукти домашнього виготовлення на вулицях і стихійних ринках. Уникайте вживання в'яленої, копченої, солоної та консервованої риби. Не вживайте продукти, якщо ви сумніваєтеся в їх якості або не впевнені, що їх зберігали і/або транспортували належним чином.

Те, що першим ви побачите на картинці, розкриє причину вашого занепокоєння і стресу

четвер, 2 лютий 2023, 16:09

Цей тест - один із способів, за допомогою якого люди можуть розкрити те, чого не знають про особистість, характер і долю. Він дозволить виявити причини, які змушують вас нервувати і тривожитися, передають Патріоти України. Почуття тривоги або пригнічен...

Буде шанс змінити все! Дзеркальна дата 2.02: Що можна і не можна робити та як загадати бажання

четвер, 2 лютий 2023, 15:59

Дзеркальна дата 2.02 сповнена магії. Вважається, що такі дати несуть у собі сильний заряд енергії та відкривають людині недоступні досі можливості, передають Патріоти України. На думку езотериків, 2 лютого 2023 запустить глобальні зміни в світі та житт...