"Їдять" струм навіть вимкненими: Які побутові прилади потрібно на ніч відключати від розетки

Українцям під час відключень світла радять виймати усі електроприлади із розетки. Йдеться навіть про вимкнені пристрої, які знаходяться в "режимі очікування". Їх рекомендують відключати щоночі, передають Патріоти України.

Як пише Sante Plusmag, "з'їдати" досить велику кількість електрики в режимі очікування можуть, насамперед мікрохвильові печі. Тому потрібно повністю відключати від розетки перед сном. Те саме стосується електрочайників, блендерів та тостерів та іншої дрібної кухонної техніки.

А ось ноутбуки, смартфони та подібні гаджети не рекомендують залишати вночі на зарядці вже з іншої причини. Справа в тому, що такий спосіб використання негативно впливає на роботу акумулятора.

У той же час відключення пральних та посудомийних машин відразу після роботи може бути контрпродуктивним. Вони використовують час очікування виявлення витоку води. Тому їх потрібно відключати лише у разі тривалої відсутності будинку та після відключення електроенергії.

Як пояснювали енергетики, не вимикаючи телевізор, холодильник, мікрохвильову піч, пральну машину тощо. з розетки, українці можуть погіршити і без того критичну ситуацію в енергетиці. Пояснення просте: коли з'являється електрика, а всі електроприлади в будинку включені, одночасно відбувається різкий стрибок потужності.

Це може не тільки вивести з ладу побутові прилади, а й спричинити серйозний наслідок – аварію на електромережах. Звісно, у цьому випадку світло знову вимкнеться, але вже не планово, а аварійно.

При цьому глава Асоціації енергоаудиторів Вадим Литвин вважає, що такий підхід має сенс саме з потужними приладами. "Коли вимикають світло, а у вас включені потужні прилади, наприклад бойлери, пральні машини, обігрівачі, то в момент включення йде великий струм. Це може призвести, по-перше, до того, що в трансформаторній підстанції щось може згоріти. Тому бажано це робити (вимикати пристрої. – Ред.)", – розповів він OBOZREVATEL.

Вимикати прилади можна або вручну, або за допомогою спеціальних реле, що включаються в заданий інтервал часу. "Умовно кажучи, коли увімкнули світло, він ще хвилин 5 почекав, щоби все стабілізувалося, щоб напруга не скакала, а потім уже підключає ваші прилади", – додав Литвин.

У той же час, фахівець наголошує: сучасні телевізори, ноутбуки, ігрові приставки тощо. "їдять" дуже мало електроенергії в режимі очікування. "Вони всі йдуть як для європейського ринку, а в Європі більше 10 років тому було прийнято спеціальний закон про те, що споживання в режимі очікування має бути, наприклад, не більше 2-5 Вт. Це менше, ніж світлодіодна лампочка... єнайбільші споживачі по квартирах – бойлери, електроопалення, плити, мікрохвильові печі", – пояснив Литвин.

Цвіль відразу зникне: Який підручний продукт розпорошити на герметик у ванній

п’ятниця, 29 вересень 2023, 18:15

У ванній кімнаті через високий рівень вологості часто утворюється грибок. Особливо страждає від цвілі силіконовий герметик у душовій кабіні, проте його легко очистити, передають Патріоти України. Щоб позбутися плісняви, розпорошіть на герметик у ванній...

Оберіть ліхтар - і дізнайтесь, хто ваші найкращі помічники в житті

п’ятниця, 29 вересень 2023, 17:13

Підсвідомість знає набагато більше, ніж свідомість, це давно відомо. Але повідомляє нам інформацію вибірково, та й ми не завжди прислухаємося до внутрішнього голосу, передають Патріоти України. Тест-ліхтар допоможе вам прислухатися до своїх внутрішніх ...