Коли найкраще закладати сад та як доглядати за деревцями - поради досвідченого садівника

Чимало господарів садять молоді дерева восени. Кажуть, за зиму дерево встигає адаптуватися, а навесні одразу починає активно рости. Тож коли варто закладати сад, розповів господар з Вінниччини Віталій Поймало, передають Патріоти України.

«Садити восени саджанці добре з тієї точки зору, що корінь нормально вкорінюється в землі, — каже садівник. — Але поряд з тим є ще декілька негативних моментів — це миші, які взимку кореневу систему можуть підточити, зайці, які можуть з'їсти надземну частину, мороз може зашкодити».

За словами господаря, посадити восени можна абсолютно все: «Найкраще почуватимуться ягідники та вишні. Якщо посадити восени персики, абрикоси, а зима буде морозна, вони вимерзнуть до рівня грунту. Якщо ж пощастить і зима буде несувора, помірна, випаде трошки снігу, тоді ці дерева розвиватимуться чудово. Головне, щоб перед замерзанням, у грудні, грунт навколо дерев не був сухим. Тобто перед самим замерзанням треба дерева добре підлити (відро — два води під кожне дерево). Це видно з прогнозів, тоді, коли температура опускається вже до нуля градусів. Бо якщо грунт довкола кореня сухий, тоді він промерзає дуже глибоко, і корінці можуть постраждати.

Якщо ви все ж посадили персики, абрикоси чи інші слабозимостійкі культури, їхні штамби можна замотати папером. Газету складаєте в чотири — п'ять разів, робите такий собі шалик і ним обмотуєте дерево, а зверху зафіксуєте або шпагатом, або дротом. Але не обмотуйте плівкою, бо під нею дерево буде пліснявіти, хворіти".

Досягнення цілі, подорож чи складнощі? Цей психологічний тест у картинці розповість, що скоро чекає на вас

вівторок, 28 березень 2023, 15:10

Якщо вам цікаво зазирнути у майбутнє та дізнатися, що найближчим часом може відбуватися у вашому житті, тоді пройдіть цей тест у картинці. Варто лише знайти декілька вільних хвилин, поглянути на картинку, обрати одні двері, які найбільше сподобались і ...

Названо ідеальні сорти помідорів - ростуть розміром із кулак без зусиль!

вівторок, 28 березень 2023, 14:30

Складно собі уявити город, на якому не росли би помідори. Влітку цей овоч чудово йде свіжим у салати, взимку його смачно їсти консервованим, передають Патріоти України. Тому грядка з червоними плодами є чи не у кожного городника. Але як отримати найбіл...