Коли треба лягати спати, щоб добре висипатися: Неврологи розкрили секрет і дали поради

Життя в шаленому ритмі має свої недоліки, зокрема, недосипання і порушення сну. Що вкрай негативно позначається на нашому здоров’ї, передають Патріоти України.

Це може стати причиною безсоння, виснаження, зниження імунітету, порушення когнітивних функцій і навіть ожиріння. Розповідаємо, які наслідки порушення сну і коли найкраще лягати спати, посилаючись на роз’яснення лікаря-сомнолога Юрія Погорецького в ефірі "Сніданку з 1+1".

Якщо порушується режим сну, це відразу позначається на загальному здоров’ї організму. Лікар зазначає, що від недосипання можуть розвинутися захворювання серця, цукровий діабет, депресія, проблеми з надлишковою вагою.

Сомнолог наголошує, що від порушень сну та недосипання найчастіше страждають ті, хто має маленьких дітей і ненормований робочий графік. Втім, наразі більшість людей, навіть тих, хто має можливість висипатися, страждають від неякісного сну.

Як швидко заснути ввечері: поради лікарів

Щоб бути виспаними і почуватися бадьоро вранці, треба дотримуватися кількох простих правил.

  • Не варто перед сном займатися спортом, слід уникати фізичної активності.
  • Лягати треба не пізніше 22:00, бо саме в цей проміжок часу виробляється серотонін – гормон щастя.
  • Перед сном можна прогулятися на свіжому повітрі.
  • Не слід переїдати на ніч і лягати спати голодними також не варто.
  • Для того, аби виробити такий режим, треба правильно розподілити свій час.

Тож найкращою годиною для того, щоб лягти спати і повністю відновити сили, є 22:00. Лікарі також рекомендують прокидатися не пізніше шостої ранку. Перед тим, як лягати спати, треба розвантажити свою голову від зайвих думок і розслабитися.

Якщо дотримуватися цих нескладних правил, то буде легко прокидатися вранці, й упродовж дня організм працюватиме якісно та продуктивно.

Всього дві ночі недосипання змушують нас відчувати себе старшими на роки! Що показали дослідження

середа, 24 квітень 2024, 18:54

Завдяки дослідженням вчені виявили, що всього лише дві ночі недосипання змушують людину почуватися на понад чотири роки старшою, ніж вона є насправді, передають Патріоти України. Відповідно до результатів дослідження, що були опубліковані в журналі Pr...

Перевірте себе! Тест у картинці визначить, як ви реагуєте на виклики долі

середа, 24 квітень 2024, 18:12

Справжня сутність людини розкривається у складних та стресових ситуацій. Іноді ми й самі дивуємося, своїм вчинкам у складні життєві моменти, хтось може проявляти неймовірну сміливість, а хтось може несподівано зрадити, передають Патріоти України. Проп...