Копійчаний засіб і 10 хвилин часу! Як позбавития цвілі на вікнах

Дуже часто у власників пластикових вікон на схилах, рамах і підвіконні з'являється чорна цвіль. Боротися з нею потрібно швидко, інакше цей небезпечний грибок не тільки зіпсує конструкції вікна, але і осяде на ваших легенях, передають Патріоти України.

Чим небезпечна цвіль на вікнах - реальна загроза

Фахівці з установки МПВ кажуть, що з чорною пліснявою зустрічаються часто. Це певний вид грибка з нетиповою структурою - наліт, який виглядає, як тонка-тонка ниточка з великою кількістю кульок. Вони і є організмами, що розмножуються і живуть потім групами.

Мета кожної подібної колонії грибка - захопити максимальну кількість вільного простору, а особливо добре чорна цвіль розмножується в умовах підвищеної вологості і температури вище 15 градусів. Простіше кажучи, ситуація "тепло і мокро" - ідеальний варіант для ураження поверхні грибком.

Думати про те, чим відмити цвіль на схилах вікон, потрібно швидко - це не тільки естетична проблема, а й медична. Справа в тому, що людина, яка буде постійно дихати спорами грибка, в результаті обов'язково отримає захворювання легенів або бронхів. Тобто, бронхіти, алергії, астми і регулярні застуди стануть вірними союзниками "сусіда" чорної цвілі.

Чому з'являється цвіль на схилах з штукатурки, вікнах і підвіконнях

Вважається, що найбільш поширеними причинами утворення нетипового грибка можуть бути:

  • неправильний монтаж МПВ;
  • підвищена вологість;
  • погана вентиляція;
  • щільні штори, що не пропускають повітря;
  • занадто висока температура в приміщенні.

На відміну від дерев'яних вікон, металопластикові не можуть провітрюватися самі по собі за рахунок мікро щілин. Якщо не провітрювати їх самостійно, то за рахунок герметичності рано чи пізно на вікні почне утворюватися конденсат. Він накопичується, збирається в куточках, на схилах, стікає на підвіконня.

Ігнорування призводить до появи грибка, а вам доводиться шукати засіб від цвілі на вікнах - купити його нескладно, набагато важче знайти ефективний.

Як прибрати цвіль з вікон в домашніх умовах - бабусин метод

Можна придбати в магазині господарських товарів спеціальний засіб проти грибка і обробити їм поверхні. Насправді ж, такі методи не завжди безпечні - склад препаратів досить агресивний. Саме тому кращий засіб від грибка на вікнах - народні рецепти:

  • перекис водню 3% - перелити в пульверизатор, розпорошити на грибок, залишити на 10 хвилин, потім вимити губкою і витерти насухо;
  • ефірна олія чайного дерева - змішати 1 ч. л олії з 200 мл води, нанести на плями цвілі, залишити на 1 годину, а потім витерти насухо;
  • харчова сода - розчинити 0.5 ст.л соди в 500 мл води, через пульверизатор нанести на уражену ділянку, відразу прибрати наліт щіткою, змити водою, потім знову розпорошити засіб і залишити його висихати.

Ці три засоби допоможуть вам швидко і без проблем позбутися від чорної цвілі. Для того щоб в майбутньому не зіткнутися з такою проблемою знову, регулярно провітрюйте кімнату, не допускайте протікання сантехніки, перевіряйте, щоб МПВ були герметично закриті і стежте за якістю вентиляції.

Жіночий психологічний тест: Обране кольє підкаже, що вам потрібно для щастя

неділя, 24 вересень 2023, 21:12

Ви відчуваєте, що вам чогось не вистачає для щастя, але не розумієте чого? Даний тест зуміє вам підказати, що вам необхідно для повного щастя, передають Патріоти України. Зараз ви перебуваєте в якійсь ізоляції, з якої не можете вийти. Це заважає вам в...

Жіночий психологічний тест: Ваш вибір кави розповість про те, яка ви у стосунках

неділя, 24 вересень 2023, 17:13

А яку каву обираєте ви? Ви – впевнена людина, яка не любить грати в ігри. Ви говорите те, що у вашому серці, і нехай інші реагують так, як хочуть, вас це не хвилює. На відміну від ваших уподобань на каву, ви не любите холодних людей. Вам подобаються ту...