Лайфхак для справжніх господинь! Як за пару хвилин перевірити справжність червоної ікри в домашніх умовах

Наближаються новорічні свята, це означає, що багато людей будуть купувати ікру на стіл. А як уникнути підробок, особливо, коли ікра купується в магазині і вона упакована? Тому варто розібратися, як перевірити ікру на натуральність, передають Патріоти України.

Який повинен бути колір у ікри

Зовнішній вигляд завжди говорить про якість продукту. Ікра може бути червоною або чорною. Визначити підробку чорної завжди простіше.

Слід звертати увагу на відтінок, природна чорна ікра не може бути ідеально чорною.

Залежно від виду відтінок може бути:

  • коричневим,
  • темно-сірим,
  • сіро-оливковим,
  • деяким сортам притаманний золотистий відтінок, але така ікра рідко зустрічається на полицях.

З червоною ікрою все трохи складніше, адже її добувають з величезної кількості риб.

Якщо відома риба, з якої вийшла ікра, слід звертати увагу:

  • Китова: повинна бути крупною і бурштиново-помаранчевою.
  • Нерки: темно-червоною, розмір середній.
  • Кижучна: колір бордовий, діаметр маленький.
  • Форелева: яскраво-помаранчевий колір, крихітний розмір, ікра не повинна бути більше 3 мм в діаметрі.
  • Горбуші: помаранчева, середній розмір. Іноді зустрічається світло-помаранчевий відтінок.

При зоровому огляді варто звертати увагу на зародкові ядра. Звичайно, їх також навчилися підробляти, але є особливість. Підробка зародків ядра вимагає додаткових фінансових витрат, в більшості випадків виконувати процедуру економічно не вигідно.

Як визначити якість за смаком

За смаком визначити якість ікри не так легко, але це можна зробити. Звичайно, смак завжди залежить від сорту і способу приготування. Але, він повинен бути свіжим і без сторонніх присмаків. Якщо відчувається велика кількість солі, швидше за все, йдеться про відверту підробку.

Справжня ікра лопається в роті при легкому натисканні зубами або язиком. А якщо говорити про підроблену ікру, її навіть складно розкусити. Звичайно, щоб дати об'єктивну оцінку, потрібно порівнювати різні види між собою.

Народні методи

Є й ефективні народні методи, які також можна використовувати. Найпростіше визначити натуральність, помістивши кілька ікринок і заливши їх гарячою водою. Так як натуральний продукт складається з білка, ікринка почне «згортатися», а вода в чарці помутніє.

Підробки в більшості випадків просто розчиняються у воді. А якщо йдеться про велику кількість барвників, їх легко можна буде помітити, так як вода відразу поміняє свій колір. Спосіб з гарячою водою є універсальним, а для перевірки можна використовувати кілька ікринок, зберігаючи продукт в цілісності.

Дуже дієвий метод! Як видалити жирну пляму з одягу без прання - зникне без сліду

середа, 29 березень 2023, 16:08

Мабуть, кожна людина протягом життя стикалася з проблемою жирних плям, які утворюються через неакуратність на одязі і псують його красу, передають Патріоти України. Звичайно ж, можна спробувати сучасні засоби для виведення плям, але, коштують вони доси...

Точність тесту вас здивує! Як визначити характер людини за кольором очей

середа, 29 березень 2023, 15:59

Напевно кожна людина в світі хотіла б чути лише правду, бачити щире ставлення до себе інших людей і ніколи не помилятися при виборі друзів і коханої людини. Однак далеко не всі можуть відразу розпізнати наміри того, хто перед вами стоїть. Виявляється, ...