Наслідки дуже сумні: Вчені розкрили нову небезпеку недосипання

Вчені Упсальського університету у Швеції розкрили нову небезпеку нестачі сну. Згідно з результатами дослідження, опублікованого в журналі JAMA Network Open, недосип провокує високий ризик розвитку діабету другого типу, передають Патріоти України.

Фахівці проаналізували дані 247867 дорослих з UK Biobank, які були розділені на чотири групи залежно від тривалості сну: нормальний (7-8 годин на день), трохи короткий (6 годин на день), помірно короткий (5 годин на день) та дуже короткий (3-4 години на день). Враховувалося також споживання червоного м'яса, обробленого м'яса, фруктів, овочів та риби, а оцінка здорового харчування варіювалася від 0 (саме нездорове) до 5 (найздоровіше).

Виявилося, що тривалість сну від трьох до п'яти годин пов'язана з більшим ризиком розвитку діабету другого типу. Здорове харчування сприяло нижчому ризику розвитку захворювання, але навіть люди, які харчувалися правильно, але спали менш ніж шість годин на день, все одно мали вищий ризик розвитку діабету другого типу.

Чим замінити молоко при приготуванні пюре, щоб страва вийшла смачнішою

понеділок, 27 травень 2024, 18:03

У більшості випадків популярні рецепти картопляного пюре включають молоко або юшку, в якій варилася сама картопля. Ці варіанти хороші, але якість страви завжди хочеться покращити. До того ж, це зробити дуже просто, достатньо просто замінити молоко. Сма...

А ви це знали? Що буде, якщо додати цукор при відварюванні картоплі

понеділок, 27 травень 2024, 17:12

Відварювання картоплі хоча й простий процес, але має певні нюанси. Наприклад, вона може стати водянистою на смак. Така не дуже добре смакувати на гарнір. Але смак картоплі можна покращити ще на етапі відварювання. Читайте про це детальніше далі в статт...