Названо найшкідливішу рибу, яку не варто купувати у супермаркетах

Риба містить багато корисних речовин, тому дієтологи радять вживати її регулярно. Але не всі види будуть однаково корисними для організму.

Доктор біологічних наук Леонід Горобець зазначив, що корисність прісноводної та морської риби залежить від рівня чистоти води, в якій вона зростала. Причому смак морської риби часто погіршують зябра, тому краще викинути їх разом із головами. А у прісноводних риб такої проблеми немає.

Співробітник Національного науково-природничого музею НАН України порадив їсти ікру, в якій багато поживних речовин, вона добре засвоюється. Краще купувати продукт із Аляски, а не Камчатки, щоб не підтримувати російських виробників.

Шкідлива риба, яку потрібно вживати з обережністю

Автор книги "Зоологічна екскурсія супермаркетом" порадив з побоюванням ставитися до масляної риби, бо вона складно перетравлюється. Не варто їсти більше 100 г продукту, щоб не мати проблем зі шлунком. Потенційно небезпечним буде і кларієвий сом, який вирощується у кустарних умовах. У ньому багато токсинів. Сом із хороших акваферм смачний, поживний та безпечний.

Також можна нашкодити здоров'ю через неправильне приготування стейків акули. Проблема не тільки в сечовині, яка міститься в них – її потрібно вміти готувати.

Леонід Горобець наголосив, що знаходив гельмінтів у всіх оселедцях, куплених у магазинах. Зокрема, це скумбрії та салаки. Паразити безпечні після заморозки, тому таку рибу можна вживати. За словами експерта, не всі гельмінти, які паразитують у рибі, є небезпечними.

"Якщо вам трапиться лящ, у якому живе глист лігула, то можна його не викидати, оскільки загрози він не становить. Адже лігули можуть жити лише в рибі та рибоядних птахах", - цитує Горобця "Факти"

Буде ідеально гострим - простий спосіб, щоб заточити ніж в м'ясорубці

вівторок, 26 вересень 2023, 18:59

Часто господині перемелюють м'ясо у фарш самостійно. Але для цього потрібна гостра м'ясорубка, передають Патріоти України. Заточити ніж в м'ясорубці можна і самостійно за допомогою підручних засобів. Щоб зробити це, вам знадобиться лише шматок дрібнозе...

Жир сам відпаде! Як легко видалити жирний наліт на кухні з фасадів та інших поверхонь

вівторок, 26 вересень 2023, 16:50

Липкий жирний наліт - це проблема, з якою зіштовхуються всі господині будинків та квартир. Він накопичується на плитах, стільницях, витяжках, меблях та інших поверхнях. Але не варто перейматися, оскільки є безліч народних засобів, які легко впораються ...