Не їсти зайвого: Названо сім продуктів, які краще втамовують голод

Деякі продукти можуть підтримувати відчуття ситості довше, ніж інші. Як правило, це продукти з високим вмістом клітковини, білка. Краще втамовують голод і допомагають споживати менше калорій. Зокрема, завдяки зменшенню розміру порції та утриманню від перекусів між прийомами їжі.

Включення в раціон продуктів, які сприяють довшому насиченню, допоможе поліпшити енергетичний баланс і запобігти наслідкам порушеного метаболізму, повідомляють.

Варена або запечена картопля

Картопля є дуже щільним продуктом, багатим крохмалем, вітаміном С та іншими корисними поживними речовинами.

Дослідження, учасники якого їли різні гарніри, виявило, що страви на основі картоплі знижують апетит ефективніше порівняно з іншими.

Бобові

Квасоля, горох, нут і сочевиця є повільно засвоюваними вуглеводами з високим вмістом білка і клітковини. Ці переваги поживного профілю бобових означають, що вони є хорошим вибором для компенсації голоду і контролю споживання калорій.

Водночас, слід зауважити, що бобові забезпечують швидке відчуття ситості, але не впливають на споживання страв під час наступного прийому їжі.

Продукти з високим вмістом клітковини

Клітковина (харчові волокна) допомагає контролювати рівень цукру і холестерину у крові. Вона добре насичує і вважається одним із найважливіших компонентів їжі для кращого енергетичного балансу, метаболізму і загалом для кращого здоров'я.

Продукти з високим вмістом клітковини включають ячмінь, овес, жито, цільнозерновий хліб, бобові, овочі (морква, буряк), фрукти (банани, апельсини), ягоди, горіхи і насіння.

Нежирні молочні продукти

Збільшення споживання молочних продуктів із низьким вмістом жиру сприяє насиченню.

Дослідження показало, що грецький йогурт із високим вмістом білка ефективно втамовують голод, підвищують відчуття ситості і зменшують подальше споживання їжі.

Яйця

Чудове джерело білка, вітамінів і мінералів. Сприяє зменшенню почуття голоду і подовжує насичення.

Учасникам дослідження пропонували на обід омлет, картоплю в мундирі або бутерброд із куркою. Ті, хто їв омлет, через чотири години відчували більше насичення, ніж ті, хто їв вуглеводні страви.

Тому науковці дійшли до висновку, що омлет в обідній час може зменшити споживання калорій між прийомами їжі.

Горіхи

Містять багато білка і ненасичених жирів. Горіхи переважно є висококалорійними, проте вони багаті поживними речовинами та ефективно сприяють насиченню.

Помірне споживання горіхів не сприяє збільшенню маси тіла або жиру. Як перекуси, вони допомагають вгамувати голод між прийомами їжі, не призводячи до набору ваги.

Нежирне м'ясо і риба

Мають високий вміст білка і низький вміст насичених жирів. Якісні білкові продукти допомагають ефективно контролювати апетит і сприяють зниженню ваги. Це стосується і рослинних білків, наприклад, соєвих.

Експерти назвали найкорисніший спосіб приготування яєць

вівторок, 21 травень 2024, 18:12

Яйця можна зустріти практично в кожному списку корисних продуктів: вони сповнені білка, вітамінів, мінералів та корисних жирів. . Проте, багато дієтологів дотримуються думки, що неправильно приготовані яйця не тільки не корисні для організму, але і мож...

Переможці холестерину: як таблетки змінюють ваше здоров'я

вівторок, 21 травень 2024, 18:02

Коли мова йде про здоров'я серця, боротьба з високим рівнем холестерину стає однією з ключових складових. Та що робити, якщо здоровий спосіб життя не допомагає досягти нормального рівня? Одним із найефективніших методів контролю холестерину є таблетки,...