Не можна гаяти ні хвилини! Що треба терміново зробити, якщо смартфон упав у сніг

Коли на вулиці одночасно сніжно і темно, ризик спіткнутись і впустити смартфон у сніг суттєво зростає. А є ще ж усілякі зимові розваги, наприклад, катання з гірки чи гра у сніжки, під час яких неможливо простежити за тим, щоби нічого не повипадало з кишень, передають Патріоти України.

Попри те, що виробники оснащують свої гаджети захистом від вологи і перепадів температур, все ж важливо перевірити стан телефону після такого падіння і правильно про нього подбати, щоб не допустити навіть ризику поломки.

Які проблеми можуть виникнути через падіння телефона у сніг

Контакт із холодом, а сніг має мінусову температуру, може погано вплинути на стан батареї. Якщо сніг мокрий, то виникає загроза того, що всередину телефона проникне вода і пошкодить електроніку.

Наразі чимало популярних моделей смартфонів мають ступінь водонепроникності IP67 або IP68, тобто можуть витримати падіння навіть у ванну. Але перестрахуватись все одно варто.

Що треба зробити негайно

Підніміть ваш гаджет якомога швидше. Чим довше він лежить у снігу, тим вища ймовірність, що він зазнає пошкоджень. Коли дістанете пристрій зі снігу, одразу вимкніть його, зніміть акумулятор, якщо це можливо, та дістаньте SIM-картку. Загорніть усі компоненти в м'яку кухонну серветку. Якщо серветки під рукою нема, можна покласти ці речі всередину рукавичок.

Перевірте наявність серйозного пошкодження водою, вивчивши куток поряд з акумулятором — у більшості телефонів там розміщений білий квадрат або коло. Якщо ця область стала рожевою чи червоною, ваш телефон, без ремонту швидше за все вже не обійтись.

Просушіть усі деталі. Для цього розкладіть телефон та акумулятор, якщо його можна зняти, на м’якому рушнику. Обережно промокніть від води відкриті внутрішні частини телефону. Намагайтеся не рухати і не трясти телефон, тому що це може призвести до потрапляння води всередину нього і завдати ще більшої шкоди.

Як поводитись з телефоном після падіння у сніг

Якщо ви бачите всередині пристрою краплі води, видаліть їх за допомогою пилососа. Тільки не підносьте його трубу впритул, щоби не пошкодити дрібні деталі. Особливу увагу зверніть на роз'єм для навушників, порт зарядки, динамік і т. д. Ніколи не використовуйте фен для просушування гаджетів – він з великою долею ймовірності задує воду всередину.

Якщо у вас є кіт і ви купуєте йому силікагелевий наповнювач для туалету – прекрасно. Ця речовина дуже добре вбирає вологу, тож загорніть деталі телефона у паперову серветку і покладіть у силікагель. Він висмокче залишки вологи із нутрощів гаджета. Води там буде не так багато, тож наповнювач потім цілком можна буде використати за прямим призначенням. Цю речовину також можна знайти у коробках із взуттям та інших упаковках. Силікагель підкладають туди у маленьких паперових пакетиках для боротьби із вологістю. Якщо ви зберегли хоча б один такий пакетик, покладіть його разом із телефоном у зіп-пакет. На роль поглинача води також підійде рис, хоча його ефективність нижча.

Якщо ви можете не користуватись телефоном впродовж відносно тривалого часу, не користуйтесь. Нехай він як слід просохне хоча би 24 години.

Важливо: навіть якщо ви не стали вживати всіх перелічених заходів безпеки, не ставте гаджет на зарядку як мінімум декілька годин. Спроби швидко зігріти телефон і зарядити його після падіння у сніг швидше за все призведуть до утворення всередині пристрою конденсату. А це спричинить окислення деталей і, в кращому разі, дорогий ремонт, а то і безповоротне пошкодження апарату.

Тест-картинка на унікальність особистості. Виберіть малюнок, який вам найбільше подобається!

субота, 28 січень 2023, 12:10

Швидкий тест по картинці допоможе дізнатися про себе багато нової та корисної інформації. Якщо ви готові дізнатися про свою особистість правду, нехай навіть і гірку, то пропонуємо вам пройти цей тест, розроблений голландськими психологами, передають Па...

Ефект приємно здивує! Названо три жири, які варто їсти більше для здорового схуднення

субота, 28 січень 2023, 11:30

Часи гонінь на жири, як на причину появи зайвої ваги далеко позаду. Тепер нутриціологи переконують - якісні жири допомагають підтримувати високий рівень енергії та насичують організм важливими елементами, передають Патріоти України. Але які жири їсти, ...