Не робіть так! Основні помилки під час заморозки ягід на зиму

Сезонні ягоди та фрукти дозволяють нам ласувати ними лише нетривалий час, усього якихось півтора-два місяці. А нам, звичайно ж, хочеться більше, передають Патріоти України.

Тому саме час пом’янути не злим тихим словом винахідників морозильної камери. Проте щасливі власники морозильної камери не завжди отримують гідний результат заморозки, адже цей процес вимагає, як мінімум, досвіду та уваги.

Існує поширена помилка, що ягоди досить помити і скласти в морозилку, а далі все буде «ДОБРЕ». Результат звичайно не радує. Ось кілька загальних рекомендацій.

Упаковка і дата

Як мінімум, потрібно використовувати контейнер або спеціальний вакуумний пакет (вони давно є в продажу). Вся справа в запахах, які поширюються навіть при мінус 18. Харчова плівка, наприклад, на морозі втрачає еластичність і банально рветься, особливо якщо продуктів багато і вони перемішані. Полуниця з запахом хека не дуже, правда? Дата допоможе точно знати, скільки ця полуниця знаходиться в замороженому стані.

Велика порція

Важливо визначити, скільки тобі знадобитися того чи іншого продукту на один раз. Якщо дістаєш величезну глибу ягід, розморожуєш, береш частину і знову кладеш в морозилку, то з залишком одразу можеш попрощатися. Після повторної заморозки вони втратять і структуру, і смак. Дуже просто: недостатньо однієї порції, візьми ще одну!

Швидкість заморозки

Фахівці з морозильних камер рекомендують шокову заморозку. Вважається, що чим швидше заморозка, тим менші кристали льоду утворюються в тканинах продуктів, що дозволяє зберегти їх структуру. Тому, якщо твоя камера має опцію «швидка заморозка», ми настійно рекомендуємо її активувати.

Замороження ягід в цукрі

Розглянемо ще один цікавий спосіб на прикладі полуниці, який, на нашу думку, заслуговує на окрему увагу. Для цього буде потрібна власне полуниця і цукор, більше ніяких хитрощів. Цукор додається до смаку, на кілограм ягід дві-три або більше ложок. Тобі вирішувати.

Полуницю добре вимий, прибери усі плодоніжки та просуши. Кількість не має значення, можна заморозити хоч півкіло, хоч центнер.

Виклади ягоди в зручну ємність і перемішай з цукром. Можна зробити це за допомогою дерев’яної ложки. Полуниця пустить сік – це нормально.

Перекладай полуницю в пластиковий контейнер, в якому вона і буде зберігатися. Перекладай разом з соком, її можна навіть трохи прим’яти, щоб ягоди вляглися щільно. Тепер став в морозильну камеру.

Порада: якщо ти прихильниця сухої заморозки, тоді підготовлену полуницю обов’язково просуши на паперових рушниках, а потім виклади одним шаром на деко, накритий папером для випічки. Шокова заморозка. Після цього збери замерзлі ягоди лопаткою і склади в вакуумний пакет. Так полуниця добре збереже свою форму і не втратить своїх властивостей.

Завжди пам’ятай, що заморозка ягід – процес відповідальний, як до нього поставишся, то і отримаєш на виході.

Візьміть на замітку! ТОП-14 фільмів, що зачіпають найглибші струни душі

четвер, 7 грудень 2023, 8:07

У сірій суєті повсякденності ми забуваємо про душу і те, що в світі є ще щось крім щоденних ритуалів і дороги з роботи додому, передають Патріоти України. Ми зібрали 14 фільмів, які допоможуть наповнити вільний вечір роздумами і зворушать вас до глибин...

Що обов'язково поставити на новорічний стіл 2024 і що не можна: Чим задобрити Дракона

четвер, 7 грудень 2023, 7:37

Традиція вшановувати символ року прийшла до нас із китайської культури. Символ 2024 року - Зелений Дерев'яний Дракон. Саме він диктує правила, за якими цей рік краще зустрічати. Розповідаємо, що поставити на Новий рік на стіл - які страви припадуть до ...