Особливо актуально навесні: Чи можна їсти хліб, якщо ви хочете схуднути

Хліб є основним харчовим продуктом в усьому світі. Є хліб білий, цільнозерновий, багатозерновий, на заквасці та інші. Чи можна їсти хліб, якщо ви на дієті? Відповідь залежить від сорту хліба, від того, скільки та з чим ви його їсте. Загалом хліб містить багато вуглеводів і відносно мало поживних речовин, таких як клітковина й білок, пише medicinenet.com, передають Патріоти України.

В середньому один шматок білого хліба містить близько 13 грамів вуглеводів. Прості вуглеводи відомі тим, що дають відчуття ситості на короткий час. А потім голод посилюється й підвищується ризик переїдання. У хлібі порівняно з фруктами та овочами міститься відносно мало важливих поживних речовин, таких як білки, жири, клітковина, вітаміни та мінерали. За даними Гарвардського інституту здоров'я, хліб містить значну кількість доданого цукру і має високий глікемічний індекс. Прості вуглеводи, що містяться в очищеному зерні, всмоктуються в кров набагато швидше, ніж складні вуглеводи в цільнозернових продуктах, що призводить до різких стрибків рівня цукру в крові, а це, своєю чергою, збільшує ризик розвитку діабету II типу, серцевих захворювань та ожиріння.

Експерти виявили, що рафіновані та оброблені продукти, такі як білий хліб і білий рис, призводять до більшого накопичення абдомінального жиру. Білий хліб містить багато вуглеводів і калорій, які ваш організм не може використовувати як паливо.

Якщо ви постійно їсте більше білого хліба, ніж цільнозернових або інших продуктів, багатих на клітковину, це може негативно вплинути на колонію бактерій у кишківнику. Дослідження показали, що дієта з низьким вмістом цільнозернових продуктів пов'язана з дисбалансом мікробіому, що призводить до синдрому подразненого кишківника та его запальних захворювань.

Хоча білий хліб не є настільки ж поживним, як 100% цільнозерновий хліб, він все ж може бути частиною здорового харчування, якщо вживати його в помірних кількостях. Наприклад, цільнозерновий хліб містить більше клітковини, білка й мікроелементів, таких як селен і марганець, ніж білий хліб, що робить його кращим вибором, ніж хліб з рафінованого борошна.

Цільнозерновий хліб з пшениці, вівса, ячменю та жита містить багато поживних речовин і клітковини, які можуть допомогти вам схуднути. Однак, оскільки хліб калорійніший за інші продукти, такі як фрукти та овочі, важливо стежити за його споживанням, щоб переконатися, що ви їсте правильну кількість. Емпіричне правило для схуднення: споживайте менше калорій, ніж ви спалюєте.

Дуже просто! Як приготувати маринад для соковитого шашлику на кефірі

середа, 29 травень 2024, 9:12

Маринад з кефіру – один із найпоширеніших маринадів для любителів шашлику. Ще наші бабусі та дідусі робили маринад для шашлику саме за цим рецептом. М’ясо, замариноване за цим рецептом виходить ніжне та рум’яне. Необхідні продукти:. Приготування маринаду:

А ви це знали? Що буде з організмом, якщо кожного дня їсти мед

середа, 29 травень 2024, 8:44

З дитинства ми чули, що мед – дуже корисний продукт, яким можна вилікувати майже всі "хвороби у світі". Та чи справді він такий для нас корисний? Мед — це продукт, який бджоли виробляють з нектару квітів. Існує багато його різновидів — травневий, липов...