От у чому справа! Вчені розповіли, яка комплекція тіла сприяє довгому та здоровому життю

Зріст та вага - це параметри тіла. Для деяких це просто цифри, що не впливають ні на що. Однак виявилось, що це не так. Вчені змогли довести зв'язок параметрів із тривалістю життя. Сьогодні ми розповімо вам, яка комплекція сприяє довгому та здоровому життю, інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.

Незвичайний експеримент

Працівники Маастрихтського університету почали шукати взаємозв'язок параметрів та тривалості життя 34 роки тому. Для дослідження залучили понад 7 тисяч добровольців, це були люди похилого віку — від 55 до 69 років.

Учасники експерименту фіксували своє зростання та масу на момент участі, а також вказували ті ж параметри у 20-річному віці. Вчені просили добровольців описувати свою фізичну активність. За кожним учасником спостерігали до 90-річного ювілею або моменту смерті.

Висновки фахівців шокували багатьох

Коли експеримент закінчився, вчені проаналізували дані. Виявилося, що худі та високі жінки найчастіше доживали до 90 років, а от повним та низеньким учасницям не так щастило. Наприклад, жінки, у яких зріст досягає 175 см, відзначали 90-річчя на 30% частіше, ніж жінки зі зростом 160 см.

Фізична активність позитивно позначалася на тривалості життя, якщо тренування тривали трохи більше години. Посилені навантаження до позитивного ефекту не призводили.

Дивно, але чоловіки мають зовсім інші результати. Параметри тіла ніяк не позначалися на тривалості життя. А ось фізична активність — навпаки. Чоловіки, які щодня займалися по півтори години, майже на 40% збільшували шанси відзначити 90-річний ювілей порівняно з учасниками, які вважали за краще займатися менше ніж пів години.

Важливу роль грали шкідливі звички. Учасники обох статей, які не дотримувалися здорового способу життя, помітно скорочували собі життя.

Таким чином, вчені підтвердили, що у кожної статі свої фактори, що впливають на тривалість життя. Для дівчат важливе зростання, вага та щоденні заняття спортом. У чоловіків найважливішим фактором було хороше фізичне навантаження. Відмова від шкідливих звичок допомагала продовжити життя і чоловікам, і жінкам.

Всього дві ночі недосипання змушують нас відчувати себе старшими на роки! Що показали дослідження

середа, 24 квітень 2024, 18:54

Завдяки дослідженням вчені виявили, що всього лише дві ночі недосипання змушують людину почуватися на понад чотири роки старшою, ніж вона є насправді, передають Патріоти України. Відповідно до результатів дослідження, що були опубліковані в журналі Pr...

Перевірте себе! Тест у картинці визначить, як ви реагуєте на виклики долі

середа, 24 квітень 2024, 18:12

Справжня сутність людини розкривається у складних та стресових ситуацій. Іноді ми й самі дивуємося, своїм вчинкам у складні життєві моменти, хтось може проявляти неймовірну сміливість, а хтось може несподівано зрадити, передають Патріоти України. Проп...