Оце так поворот! Дослідження показало, що деякі овочі краще ростуть у місті, ніж у селі

Британські дослідники дійшли висновку, що водянисті культури на кшталт помідорів або салату мають сенс вирощувати в міських умовах, а не на віддалених фермах, передають Патріоти України.

Справа в тому, що ці види овочів дають кращу врожайність при гідропонному вирощуванні — тобто, в компактних установках, які можна розмістити будь-де, у тому числі, на даху багатоповерхового будинку.

У багатьох регіонах світу вже практикують сільськогосподарську діяльність у містах. За даними тих самих учених, близько 15-20% продовольства вирощується саме так.

Вивчення найефективніших методик отримання їжі — одне з головних завдань за умов швидкого зростання населення планети, урбанізації, нестабільної політичної та екологічної обстановки.и

Вирощування овочів у містах допоможе підвищити їхню продовольчу безпеку та незалежність від інших регіонів. Цей спосіб вимагає менших вкладень, ніж обробка землі на фермі, що дозволить здешевити кінцевий продукт.

Завдяки аналізу 200 попередніх досліджень, що охоплюють 53 різні країни та понад 2000 точок даних, команда британських учених змогла отримати деякі остаточні відповіді на фундаментальні питання аграрної промисловості.

З'ясувалося, що листові овочі. а також помідори, огірки, картопля відмінно підходять для вертикального вирощування. Це означає, що їх можна вирощувати в містах.

При цьому поки немає остаточних даних про те, наскільки це рентабельно і чи не небезпечно, з урахуванням забруднення повітря та води у мегаполісах. Але це не бентежить авторів дослідження.

"Це перший крок, — каже Флоріан Пайєн, дослідник із Ланкастерського університету. — Важливість нашого метааналізу в тому, щоб планувальники та політики могли побачити, чи варто інвестувати, наприклад, у сади на даху, теплиці чи гідропонні системи".

Те, що ви першим побачили, розкриє, чого ви потребуєте зараз

вівторок, 21 березень 2023, 0:13

Характер людини багато в чому визначає прагнення, проте далеко не завжди ми в змозі визначити, чого ж ми бажаємо насправді, передають Патріоти України. Даний тест по картинці допоможе розібратися в підсвідомих прагненнях і вкаже шлях до досягнення успі...

Як правильно зберігати хліб, щоб він довго залишався свіжим - лайфхаки, про які мало хто знає

понеділок, 20 березень 2023, 23:41

Звичайно, краще купувати стільки продуктів, скільки ви можете з’їсти. Однак іноді бувають ситуації, коли випічки вдома і вона не встигає з’їдатись. Деякими секретами зберігання продуктів ми з вами вже поділилися. Але лайфхаки для продовження життя хліб...