Перевірте себе у списку: Вчені з'ясували, яка група крові збільшує ризик старечого недоумства

Вчені з'ясували, що люди з певною групою крові з віком більше ризикують отримати проблеми з пам'яттю, когнітивні порушення і деменцію - придбане недоумство. Про це йдеться в звіті дослідників American Academy of Neurology, зазначають Патріоти України.

Йдеться про найрідкіснішу групу крові - AB (IV). Так, в США всього у 4% населення такий тип крові. Але при цьому у людей четвертої групи на 82 відсотки частіше розвиваються проблеми з мисленням і пам'яттю, які можуть призвести до деменції, ніж у людей з іншими групами крові.

У дослідженні, яке проводилося більше трьох років, взяло участь 30 тисяч осіб. Як з'ясувалося, у людей з IV групою крові більш високий середній рівень фактора VIII (білка, який допомагає крові згортатися). А високий рівень цього білка пов'язаний з більш високим ризиком когнітивних порушень і деменції.

Також вчені підкреслили, що корекція способу життя має дуже важливу роль для попередження розвитку деменції. Зокрема, кілька досліджень показали, що такі фактори, як високий кров'яний тиск, високий рівень холестерину і діабет, збільшують ризик когнітивних порушень і деменції.

Як відбілити делікатну білизну без відбілювача - найкращий копійчаний спосіб

неділя, 28 травень 2023, 21:15

Якщо ви виявили, що ваша улюблена біла річ, наприклад, делікатна білизна втратила свою первозданну білизну, якою колись вас і привабила, не поспішайте зневірятися. Існує один перевірений роками засіб, який легко усуне подібну неприємність, передають Па...

Ви тільки зіпсуєте м’ясо! У якому посуді не можна маринувати шашлик

неділя, 28 травень 2023, 17:14

Смачний шашлик - важлива частина погожих весняних та літніх днів. Начебто нічого складного в його приготуванні немає, проте навіть найменший нюанс може вплинути на смак м’яса або зіпсувати його, передають Патріоти України. Посуд, в якому маринується м...