Перевірте свій! Як зрозуміти, що ваш телефон прослуховують - ознаки та методи захисту

Як зрозуміти, що телефон прослуховують? Цим питанням іноді задається кожен з нас і зовсім не від параної. Об'єктом стеження легко може стати будь-яка людина, незалежно від соціального статусу, передають Патріоти України.

Для цього достатньо встановити шкідливу програму на смартфон, заховану під грою, піснею або звичайнісіньким месенджером. Мета у зловмисників може бути різною – від бажання заволодіти вашими особистими даними для виманювання грошей до повноцінного шпигунства з боку недоброзичливців.

Чи стежать за вами, які ознаки того, що ваш телефон прослуховують і чи можливо запобігти цьому – читайте в статті.

Як перевірити телефон на прослуховування за допомогою комбінації або коду

Найпростіший спосіб з'ясувати, чи є шкідлива програма для прослуховування на вашому телефоні – ввести спеціальну комбінацію цифр.

  • Наприклад, "*#21#" дозволяє дізнатися, чи переадресовуються ваші номери або смс на інший номер.
  • Код "*#62#" (для андроїда) і "*#67#" (для айфона) дозволяє з'ясувати, на який саме номер переадресовуються отримані дані.
  • А за допомогою комбінації "*#33#" можна дізнатися чи є у вас функція блокування SMS і MMS.

Ці способи допомагають дізнатися, чи прослуховують вас за допомогою переадресації на інші номери. Однак, на жаль, існує ще безліч методів прослуховування, про які не потрібно забувати.

Чи прослуховують мене?

Якщо ви запідозрили, що вас прослуховують, не потрібно впадати в паніку. Навіть найшкідливішу програму можна знайти й знешкодити, якщо ретельно придивитися до свого смартфона.

Перше, на що потрібно звернути увагу, – рівень розтрати акумулятора. Особливо це повинно насторожити, якщо девайс новий, тобто використовувався вами менше ніж рік. Для більш старих моделей такі зміни є нормою.

Слідкуйте за тим, щоб смартфон не нагрівався під час перебування в стані спокою. Якщо це відбувається, існує великий ризик прослушки. Те ж саме стосується ситуацій, коли телефон самостійно вимикається або має проблеми з екраном.

Також потрібно знати, які звуки зустрічаються при прослуховуванні телефону. Як правило, це перешкоди, коли телефон знаходиться біля колонок, або потріскування нібито при використанні лічильника Гейгера. Додаткове відлуння або перешкоди під час розмов також повинні вас насторожити.

Таким чином, ми змогли відповісти на питання: "Як дізнатись чи мене прослуховують". А ось чи можна якось прибрати прослушку?

Як прибрати прослушку з телефону або захист від прослушки

Всі ці способи можна використовувати, навіть якщо ви не знайшли факт прослушки в себе. У таких ситуаціях краще перестрахуватися, ніж отримати плачевний результат. Нижче наводимо базовий алгоритм дії:

  • скористатися спеціальним поєднанням клавіш "##002#";
  • звернутися до оператора мережі, який зможе остаточно підтвердити або спростувати факт прослуховування;
  • використовуйте спеціальні безпечні програми, які допоможуть обчислити факт прослуховування – до них відносяться EAGLE Security FREE, Darshak, Android IMSI-Catcher Detector або CatcherCatcher.

Найголовніше – не затягуй до останнього, бо це може тільки нашкодити. Якщо вам здається, що ваш смартфон прослуховують, краще прислухатися до своєї інтуїції та перестрахуватися, не думаючи, "а що скажуть люди".

Як тільки один з перерахованих вище способів підтвердив факт незаконного отримання інформації, відразу ж звертайтеся в поліцію.

Викинути не можна залишити: Що робити, якщо в м'яса курки з'явився запах

четвер, 8 червень 2023, 11:08

У вас в голові коли-небудь виникало питання, що робити, якщо м'ясо курки з запахом? Ну крім тієї думки, що пора б його вже викинути від гріха подалі... Але насправді, не завжди варто вдаватися до такого радикального рішення, передають Патріоти України....

А ви це знали? Городники розповіли, що треба зробити на грядці, щоб не гірчили огірки

четвер, 8 червень 2023, 10:58

Досвідчені городники розповіли, що потрібно зробити з кущами огірків, щоб плоди не гірчили. Запорука великого врожаю цієї культури полягає у правильному поливі, адже огірок на 95% складається із води. Без достатнього поливу кущі почнуть сохнути, опадат...