Під силу всім! ТОП-7 змін у способі життя, які значно знижують ризик будь-якого раку

У ході нового великомасштабного дослідження вчені отримали переконливі докази, про те що спосіб життя грає величезну роль у виникненні ракових захворювань, передають Патріоти України.

Як проводилось дослідження?

Експерти взяли за основу дані Всесвітнього фонду дослідження раку (WCRF), які допомогли виявити сім важливих варіантів способу життя, які знижують ризик розвитку деяких видів раку на колосальні 30%.

Дослідники з Університету Ньюкасла у Великій Британії взяли вже відомі фактори, які застосували для зменшення ризику ракових захворювань на 94 тисяч осіб із середнім віком 56 років.

Ці дані також включали особливості дієти, фізичну підготовку, а також показник індексу маси тіла (ІМТ) учасників та сантиметри навколо талії.

Що саме мали виконувати учасники?

Всі учасники отримали бали за дотримання семи наступних рекомендацій:

Їсти не більше трьох порцій червоного м’яса

Згідно з даними World Cancer Research Fund International (WCRF), як ми знаємо є головна рекомендація щодо профілактики раку — їсти не більше ніж помірну кількість червоного м’яса, наприклад яловичини, свинини та баранини, і звести до нуля споживання обробленого м’яса.

Вчені з останнього дослідження ще раз підтвердили цю болючу рекомендацію для багатьох мʼясоїдів, чим менше червоного мʼяса — тим краще.

Дієта з клітковиною

Збалансовано харчуватися з достатньою кількістю клітковини та уникати солодких напоїв. Харчові волокна, які містяться в основному у фруктах, овочах, цільнозернових і бобових можуть мати потужні властивості, щоб протидіяти раковим захворюванням, окрім того, вони мають властивості в підтримці здорової ваги, знижувані ризику діабету та хвороб серця.

Дві з половиною години фізичних вправ на тиждень

Фізична активність — це ваш рецепт успіху, щоб відвести рак від себе. Міністерство охорони здоров’я та соціальних служб США (HHS) рекомендує приділяти мінімум від 2 годин 30 хвилин до 5 годин на тиждень помірної фізичної активності, від 1 години 15 хвилин до 2 годин 30 хвилин на тиждень інтенсивної фізичної активності.

Протягом семи днів це означає приблизно 21−42 хвилини щоденних помірних вправ і трохи понад 10−21 хвилин щоденних інтенсивних вправ.

Підтримка нормальної ваги

Американське онкологічне товариство радить підтримувати здорову вагу протягом усього життя. Найкращий спосіб підтримувати здорову вагу — це збалансувати кількість того, що ви їсте з тим, наскільки ви активні.

Якщо у вас надмірна вага, найкращий спосіб досягти здорової ваги — обмежити кількість споживаних калорій і спалити більше калорій за допомогою фізичної активності.

Обмеження фаст-фуду

Фаст-фуд може бути спокусливим і більш зручним, але з часом таке харчування може мати негативний вплив на ваше здоров’я та призвести до збільшення ваги, що може, як зазначалось, привести до розвитку раку.

Грудне вигодовування

В цьому списку є також дивна рекомендація, яка включає грудне вигодовування, але як це знижує розвиток раку, спитаєте ви?

Вчені припускають, що це може бути наслідком гормональних змін під час лактації, надлишок естрогену пов’язують із підвищеним ризиком раку. А грудне вигодовування — спосіб знизити цей негативний фактор, якому організм піддається протягом життя.

Відмова від алкоголю

Для залежних від спиртних напоїв, повна відмова є ще одним кроком для зменшення ймовірності раку Якщо раніше дослідження вказувало, що поміркованість є ключовим фактором, наразі вчені закликають повністю відмовитись від алкоголю.

За їх висновками, він розпадається на хімічну речовину під назвою ацетальдегід, яка може викликати пошкодження ДНК, що своєю чергою може призвести до ракових захворювань.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Не робіть так! Проктолог назвала щоденні звички, що "руйнують" кишечник

вівторок, 5 березень 2024, 11:07

Повсякденні та безневинні на перший погляд звички негативно впливають на стан кишечника людини. Про це розповіла проктолог Віталіна Петрова, передають Патріоти України. Як зазначила лікарка, слід обмежити споживання кави. Справа в тому, що цей ароматни...

А ви це знали? Як кава може знизити ризик діабету

вівторок, 5 березень 2024, 10:15

Десятиліття тому багато вчених вважали, що вживання кави шкідливе для здоров'я. Але кава пережила дивовижний поворот. Дослідження за дослідженням показують, що щоденне вживання однієї-двох чашок кави - з кофеїном або без кофеїну - може подовжити тривал...