Помідори достигнуть за кілька днів! Як прискорити дозрівання томатів на грядці

Непередбачувана літня погода ускладнює життя багатьом дачникам, які вклали чимало сил у вирощування помідорів. Якщо літо дощове або спекотні дні змінюються холодними ночами, є ризик так і не дочекатися дозрівання плодів, передають Патріоти України.

Більш того, рослини можуть захворіти і загинути. Щоб уникнути неприємних наслідків, досвідчені городники "кваплять" томати з дозріванням. Є кілька ефективних способів прискорити достигання помідорів на грядці.

Що ж робити, якщо не зріють помідори? Перший спосіб застосовують ще під час цвітіння рослини. У першій половині дня потрібно постукати по кущу паличкою. Пилок потрапляє на рильця маточок, і таким чином ви допоможете квіткам запилюватися. Зав'язі після такої процедури утворюються швидше, а плоди томатів дозріють раніше приблизно на тиждень. Відповідно й урожай буде більше.

Що робити, якщо не зріють зелені помідори

Другий спосіб прискорити дозрівання помідорів у домашніх умовах застосовується, коли на кущах вже висять зелені плоди, але дозрівати не поспішають. Таке трапляється в прохолодне літо або в кінці сезону, коли температура повітря знижується. В цьому випадку потрібно надірвати коріння рослини. Для цього візьміть кущ за головне стебло якомога ближче до ґрунту й акуратно потягніть його вгору. Корінці надірвуться, в результаті рослина почне активно перенаправляти поживні речовини в плоди, і помідори почервоніють швидше.

Якщо літо посушливе, то для прискорення дозрівання плодів потрібно надрізати головне стебло. Вертикальний розріз по центру завдовжки у близько 10 см потрібно зробити на відстані в 3-5 см від землі та вставити в нього дерев'яні палички-розпірки. Таким чином, рослина направить всі свої сили з коріння не в бадилля, а в плоди. Цей спосіб не можна застосовувати, якщо погода сира і дощова, інакше в рану може потрапити інфекція.

Як підгодувати томати горілкою

Ще один незвичайний спосіб прискорення дозрівання плодів - це підгодівля томатів горілкою. Щоби помідори почервоніли, рослина повинна виділяти етилен, і якраз уколи горілкою посприяють цьому процесу. Цим способом найкраще користуватися в кінці сезону, коли наближаються холоди та потрібно терміново домогтися дозрівання томатів. До слова, смак помідорів після такої процедури не зміниться.

Наберіть в одноразовий шприц звичайну горілку або етиловий спирт і уколіть кожен зелений плід. Норма - 0,5 мл на один помідор. Вже за 10 днів зелені помідори почнуть червоніти - спочатку в місці уколу, а потім і по всьому плоду.

Легше не стане: Землю знову "атакуватимуть" магнітні бурі, названо дати

неділя, 3 грудень 2023, 21:27

Землю ще три дні поспіль атакуватимуть так звані сонячні шторми. Активність буде високою, ще в неділю, 3-го, а також 4 та 5 грудня. Про це свідчить додаток для метеочутливих людей Meteoagent, передають Патріоти України. Ще одна дата, коли фіксується в...

Додайте це у воду - і яйця будуть самі вилітати зі шкаралупи: Хитрий спосіб варіння

неділя, 3 грудень 2023, 21:12

Кулінари часто радять додавати оцет у воду для варіння. Покладіть яйця у каструлю і додайте холодну воду. Вода повинна повністю покривати яйця. Перед тим, як ставити каструлю на вогонь, додайте у неї трохи соди, передають Патріоти України. Просто варіт...