Посадіть ці рослини на своїй дачі - і забудьте про настирливих комарів

Гоняти на дачі комарів може допомогти не тільки хімія або зроблені в домашніх умовах за народними рецептами засоби, але й рослини, передають Патріоти України.

Сім таких рослин рекомендують вирощувати на ділянці або у квіткових горщиках автори «Дачних порад». Завдяки насиченій гамі забарвлень Агератум виглядатиме на будь-якій клумбі. Якщо вибрати сонячне місце, він може цвісти майже все літо.

Базилік допоможе відлякувати комах, а якщо розтерти його листочки та прикласти до місця укусу, то і зніме набряк.

Аромат Бархатців відлякує не лише комарів, а й городніх (цибулеву муху, капустяну білянку, колорадського жука) та ґрунтових шкідників, а також деякі бур'яни (хвощ, пирій).

Лаванда відмінно ростиме на легких піщаних ґрунтах з достатньою кількістю світла, а ось застою води та важких ґрунтів рослина не любить.

Меліса відмінно відлякує комарів, але дуже швидко розростається — її потрібно добре контролювати.

З М'яти можна приготувати антикомариний спрей: 200 г свіжого листя залити 200 мл окропу і дати настоятися 2−3 години. Процідити, додати 100 г спирту та залити у флакон з розпилювачем.

Розмарин називають не лише універсальною пряністю, а й ефективним засобом від городніх шкідників. Його можна вирощувати як у відкритому ґрунті, так і у горщику.

Під силу навіть недосвідченим городникам - прості секрети чудового врожаю кабачків

неділя, 3 липень 2022, 12:07

Соковиті ніжно-зелені кабачки, багаті на вологу та цінні мікроелементи - невід'ємний атрибут кожної дачної ділянки. Вирощування кабачків абсолютно не складно і під силу навіть недосвідченим овочівникам, передають Патріоти України. Урожай приємно здивує...

Лафйхак для городників: Додасте пiв склянки попелу - і помідорами та перцем будете ділитися з сусідами

неділя, 3 липень 2022, 11:27

В кожного господаря свій досвід вирощування помідорів та перцю, але городник Віталій Поймало з Вінниччини вирішив поділитись власними секретами, в ефективності яких переконується вже не один рік, передають Патріоти України. «Садячи розсаду цих культур,...