Повербанки можуть пошкодити батарею смартфона: ТОП-3 помилки, за якими треба слідкувати

Через терористичні атаки росіян на енергоінфраструктуру України такий пристрій, як повербанк, став життєвою необхідністю у кожному домі, передають Патріоти України. Від нього заряджають телефони, живлять комп’ютери і ліхтарики. Але чи безпечними є ці прилади?

Видання iWalkWorld стверджує, що в цілому повербанки проектують так, щоби вони не завдавали шкоди акумуляторам, які до них підключають. Але все ж деякі правила знати необхідно. Наприклад, дбати про захист від перезарядження, перерозрядження чи короткого замикання.

Які бувають типи повербанків

Більшість зовнішніх акумуляторів належать до двох типів за складом батарей: одні мають літій-іонний електроліт, а інші – літій-полімерний.

"Банки" з літій-іонними елементами мають більш високу щільність енергії та дешевші. Однак з часом вони втрачають свою ємність, окрім того вони досить громіздкі.

І навпаки – літій-полімерні повербанки дорожчі, але при цьому безпечніші. Також вони з плином часу не втрачають реальної зарядної ємності. А ще вимагають менше часу для заряджання.

Як не зашкодити телефону через контакт із повербанком

Ймовірність того, що через заряджання від повербанку ваш телефон пошкодиться, досить невелика. Однак вона існує. Щоби уникнути такої халепи, звертайте увагу ось на ці три нюанси.

Використовуйте тільки якісні повербанки

Неякісний зовнішній акумулятор може пошкодити батарею телефону та його порт зарядки Це також може створити деякі ризики для безпеки. Наприклад, надмірне заряджання поганого повербанку може призвести до його вибуху. Тому купуйте ці пристрої тільки у перевірених продавців і вимагайте документи відповідності на обрану модель.

Звертайте увагу на напругу

Неправильна напруга вашого повербанку справді може спричинити проблеми. Ідеальна напруга для заряджання телефону — 5 В. Якщо будь-який зарядний пристрій дає напругу 4,2 В або менше, то він закономірно розряджатиме батарею, а не заряджатиме її. А от будь-яка вихідна напруга вища за 5 В може пошкодити мікроелектроніку вашого телефона.

Старайтесь не заряджати повербанк надміру

Повербанки слід використовувати ощадливо. Якщо з допомогою цього пристрою постійно підтримувати заряд телефону на рівні 100%, це з часом призведе до пошкодження акумулятора, а ваш телефон втратить здатність довго тримати заряд.

Тому використовуйте повербанк лише коли у цьому є дійсна необхідність. І навіть у такому разі не заряджайте від нього телефон до 100%

Тест-картинка на унікальність особистості. Виберіть малюнок, який вам найбільше подобається!

субота, 28 січень 2023, 12:10

Швидкий тест по картинці допоможе дізнатися про себе багато нової та корисної інформації. Якщо ви готові дізнатися про свою особистість правду, нехай навіть і гірку, то пропонуємо вам пройти цей тест, розроблений голландськими психологами, передають Па...

Ефект приємно здивує! Названо три жири, які варто їсти більше для здорового схуднення

субота, 28 січень 2023, 11:30

Часи гонінь на жири, як на причину появи зайвої ваги далеко позаду. Тепер нутриціологи переконують - якісні жири допомагають підтримувати високий рівень енергії та насичують організм важливими елементами, передають Патріоти України. Але які жири їсти, ...