Позбудьтеся цієї звички! Чому категорично не можна пити остиглу каву

Остигла кава з молоком або з вершками може нести ризик для здоров'я. Чому такий напій небезпечний, розповіли лікарі-дієтологи, інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.

Лікарі зазначили, що в напоях за кімнатної температури з часом починають розмножуватися різні мікроорганізми. Чорній каві нічого не загрожує протягом кількох годин, а ось каву з молоком або вершками надовго залишати не можна.

Волога є оптимальним середовищем для розвитку бактерій і мікроорганізмів. Якщо ви додали молоко до кави, то ризик розмноження в ній мікроорганізмів у багато разів збільшується. Тож такий напій потрібно випити в найближчу годину, порадили фахівці.

Експерти додали, що з часом у кави також змінюється смак, з'являється гіркота і зникає аромат.

Звичайно ж, у вчорашньої кави такого аромату і смаку не буде, вона досить бідна і не матиме такого розбурхуючого ефекту, попередили дієтологи.

Найкраще, на думку експертів, дотримуватися золотого правила: їжі та напоїв потрібно готувати стільки, скільки можна з'їсти й випити за раз, тоді вони будуть максимально корисними й нешкідливими.

Дачникам на замітку! Як виростити солодкий виноград

понеділок, 22 червень 2026, 12:12

Щоб виростити розкішний урожай винограду, необов’язково запасатися добривами, передають Патріоти України. Секрет солодких ягід полягає не тільки в підживленні, але й у місці, де росте лоза. Найлегше дачникам, які вирощують виноград на півдні. Наприклад...

Ви могли це не знати! Лікар пояснив небезпеку олій у овочевих салатах

понеділок, 22 червень 2026, 11:12

Масове захоплення здоровим харчуванням підвищило інтерес до продуктів рослинного походження. Лікар-терапевт розповів про можливі небезпеки рослинних продуктів для організму, передають Патріоти України. Як пояснив лікар, у рослинних продуктах може бути...