Позбудьтеся цієї звички! Чому категорично не можна пити остиглу каву

Остигла кава з молоком або з вершками може нести ризик для здоров'я. Чому такий напій небезпечний, розповіли лікарі-дієтологи, інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.

Лікарі зазначили, що в напоях за кімнатної температури з часом починають розмножуватися різні мікроорганізми. Чорній каві нічого не загрожує протягом кількох годин, а ось каву з молоком або вершками надовго залишати не можна.

Волога є оптимальним середовищем для розвитку бактерій і мікроорганізмів. Якщо ви додали молоко до кави, то ризик розмноження в ній мікроорганізмів у багато разів збільшується. Тож такий напій потрібно випити в найближчу годину, порадили фахівці.

Експерти додали, що з часом у кави також змінюється смак, з'являється гіркота і зникає аромат.

Звичайно ж, у вчорашньої кави такого аромату і смаку не буде, вона досить бідна і не матиме такого розбурхуючого ефекту, попередили дієтологи.

Найкраще, на думку експертів, дотримуватися золотого правила: їжі та напоїв потрібно готувати стільки, скільки можна з'їсти й випити за раз, тоді вони будуть максимально корисними й нешкідливими.

Є секрети! Як обрати солодку полуницю без пестицидів

понеділок, 22 червень 2026, 22:53

Полуниця — одна з найулюбленіших літніх ягід, але водночас і одна з тих, що найчастіше піддаються обробці для збереження товарного вигляду під час транспортування та продажу. Через це покупці все частіше намагаються обрати не лише смачну, а й максималь...

Що корисніше пити зранку: Експерти порівняли еспресо та чорну каву

понеділок, 22 червень 2026, 22:32

Для мільйонів людей ранок починається з чашки кави. Проте суперечки про те, який напій корисніший — чорна кава чи еспресо — не вщухають роками. Фахівці пояснили, чим вони відрізняються та який із них містить більше кофеїну й корисних речовин, передають...