Позбудьтеся цієї звички! Чому категорично не можна пити остиглу каву

Остигла кава з молоком або з вершками може нести ризик для здоров'я. Чому такий напій небезпечний, розповіли лікарі-дієтологи, інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.

Лікарі зазначили, що в напоях за кімнатної температури з часом починають розмножуватися різні мікроорганізми. Чорній каві нічого не загрожує протягом кількох годин, а ось каву з молоком або вершками надовго залишати не можна.

Волога є оптимальним середовищем для розвитку бактерій і мікроорганізмів. Якщо ви додали молоко до кави, то ризик розмноження в ній мікроорганізмів у багато разів збільшується. Тож такий напій потрібно випити в найближчу годину, порадили фахівці.

Експерти додали, що з часом у кави також змінюється смак, з'являється гіркота і зникає аромат.

Звичайно ж, у вчорашньої кави такого аромату і смаку не буде, вона досить бідна і не матиме такого розбурхуючого ефекту, попередили дієтологи.

Найкраще, на думку експертів, дотримуватися золотого правила: їжі та напоїв потрібно готувати стільки, скільки можна з'їсти й випити за раз, тоді вони будуть максимально корисними й нешкідливими.

Недосипання змушує тягнутися до солодкого? Вчені пояснили несподіваний зв’язок

п’ятниця, 26 червень 2026, 18:42

Багато людей намагаються скоротити споживання цукру, але не завжди замислюються над факторами, які можуть впливати на харчові звички. Одним із них є якість і тривалість сну, що безпосередньо пов'язані з вибором продуктів протягом дня, передають Патріот...

Бережітсься! Цей популярний продукт у холодильнику подвоює ризик раку

п’ятниця, 26 червень 2026, 18:12

Деякі популярні продукти, які багато українців щодня зберігають у холодильнику, можуть бути пов'язані з підвищеним ризиком розвитку онкологічних захворювань. До такого висновку дійшли дослідники, які аналізували вплив харчування на виникнення різних ви...