Праску- зранку, пральну машину - увечері: Коли краще включати енерговитратні прилади


Через ракетні удари російських окупаційних військ в Україні ввели режим економії електроенегії і віялові відключення електрики. Канал UA War Infographics опублікував список найбільш електрозатратних приладів та час, у який їх доцільніше не вмикати задля економії ресурсів, передають Патріоти України.

Автори каналу зазначають, що пральну машинку, праску, бойлер, обігрівач та кухонну плитку потрібно вимкнути з 17:00 до 23:00, а також з 06:00 до 09:00, коли спостерігається найбільший пік споживання електрики.

У той же час, можна користуватися згаданими електроприладами з 23-ї години вечора по 6-у ранку. Для праски та плити також "знімають заборону" з 9-ї до 17-ї години. А ось прати, гріти воду та грітися самому з 9-ї до 17-ї, як зазначається у інфографіці, потрібно з розумом, тобто за можливості, обмежити використання цих приладів.

Недосипання змушує тягнутися до солодкого? Вчені пояснили несподіваний зв’язок

п’ятниця, 26 червень 2026, 18:42

Багато людей намагаються скоротити споживання цукру, але не завжди замислюються над факторами, які можуть впливати на харчові звички. Одним із них є якість і тривалість сну, що безпосередньо пов'язані з вибором продуктів протягом дня, передають Патріот...

Бережітсься! Цей популярний продукт у холодильнику подвоює ризик раку

п’ятниця, 26 червень 2026, 18:12

Деякі популярні продукти, які багато українців щодня зберігають у холодильнику, можуть бути пов'язані з підвищеним ризиком розвитку онкологічних захворювань. До такого висновку дійшли дослідники, які аналізували вплив харчування на виникнення різних ви...