Розставлено крапки над "і": Скільки пити води на день, як зберігати та чому тепла краща за холодну

Нутриціологиня Наталія Гончарик дала поради щодо правильного споживання води, про те, скільки води треба пити, як її зберігати, та яку вибрати — теплу чи холодну. У програмі "Ранок Вдома", яка виходить на каналі "Дім", ведучі Ірина Хоменко і Денис Мінін поспілкувалися із нутриціологинею Наталією Гончарик, передають Патріоти України.

Вона дала відповіді на поширені питання: для чого людині потрібна вода і скільки її слід вживати, щоб почуватися добре, чи дійсно тепла вода корисніша за прохолодну, у чому краще її зберігати і як розрахувати свою індивідуальну норму споживання.

Тіло людини складається із клітин. Всі вони заповнені цитоплазмою, яка на 70% складається з води. Саме тому вона життєво необхідна для нормального функціонування організму — пояснює нутриціологиня: «Вчені розрахували, що на кожен кілограм маси тіла потрібно 30−40 мл води. До того ж у цю кількість входять супи, чай та кава».

Рекомендації про 1,5 літра води на день не є актуальними. Правильний розрахунок вживання води залежить від ваги людини та інших факторів, зокрема, пори року: влітку люди потребують більше рідини, взимку — набагато менше; активності людини — якщо вона активна, займається спортом — потребує більше води, якщо ж веде сидячий спосіб життя — менше тощо.

«Треба орієнтуватися на власні відчуття. Наприклад, головний біль може бути ознакою недостатньої кількості води в організмі, але ідеальним показником є колір сечі. Сеча має бути світло-жовтого кольору, а темніша — це сигнал, що води недостатньо. Ще можна зробити ковток води. Якщо хочеться зробити наступний — організм потребує більше води. Не відчуваєте потреби — можна не пити далі», — радить експертка.

Розповіла Наталія Гончарик й про те, яку воду краще пити. «Якщо ви живете в горах, і там б'є джерело, а іншого способу дістати воду немає, то люди вживають джерельну воду. Щодо бутельованої води — важливо, де вона зберігається. Якщо пляшка з водою довго стоїть на сонці, там можуть початися процеси виділення шкідливих речовин із пластику, що не є добре. Ще не можна довго возити пляшки води в машині, де вони можуть нагріватися від сонячного проміння і тепла в салоні. Не рекомендують вживати воду з пластмасових пляшок, оскільки частинки пластику можуть потрапляти в воду, а найкращий спосіб зберігати воду — у скляних пляшках», — пояснює фахівчиня.

Щодо теплої чи холодної води — все індивідуально. Комусь може не подобатися тепла, комусь — холодна. Однак, завдяки теплій воді можна зігрітися, а також вона покращує жовчовиділення, швидше всмоктується клітинами організму і швидше насичує його вологою. Особливу увагу слід звернути на старших людей, адже у них знижене відчуття спраги. Вони її можуть не відчувати, але насправді перебувати у дефіциті води. Тому важливо дбати про те, щоб люди старшого віку по трошки, але систематично пили воду та поповнювали свій водний баланс.

Є секрети! Як обрати солодку полуницю без пестицидів

понеділок, 22 червень 2026, 22:53

Полуниця — одна з найулюбленіших літніх ягід, але водночас і одна з тих, що найчастіше піддаються обробці для збереження товарного вигляду під час транспортування та продажу. Через це покупці все частіше намагаються обрати не лише смачну, а й максималь...

Що корисніше пити зранку: Експерти порівняли еспресо та чорну каву

понеділок, 22 червень 2026, 22:32

Для мільйонів людей ранок починається з чашки кави. Проте суперечки про те, який напій корисніший — чорна кава чи еспресо — не вщухають роками. Фахівці пояснили, чим вони відрізняються та який із них містить більше кофеїну й корисних речовин, передають...