Що не можна залишати в авто взимку - може дійти навіть до вибуху!

Взимку слід бути дуже уважними щодо речей, які ви ненавмисно забуваєте у машині. Батареї та аерозолі можуть навіть вибухнути при занадто низьких температурах, передають Патріоти України.

Ліки можуть стати неефективними, якщо їх зберігати у неправильних умовах. Видання Express розповіло, які речі ніколи не можна залишати в автомобілях на ніч взимку.

Ліки

Іноді люди лишають щоденні ліки в машині, як нагадування про необхідність їх прийняти зранку, їдучи на роботу. Але зберігання медикаментів при низьких температурах може знизити їх ефективність і навіть зробити їх небезпечним для прийому.

В меншій мірі це стосується таблеток і капсул. Однак активні хімічні речовини в рідинах та ліках для ін’єкцій можуть швидко розкладатися за несприятливих умов. Слід завжди зберігати ліки при правильній температурі, щоб зберегти їх ефективність.

Газовані напої

Заморожений газований напій розширюється під час замерзання та створює тиск на розчинений вуглекислий газ усередині. Це може спричинити вибух або шипіння банки при відкритті.

Окуляри і вироби зі скла

Окуляри можуть деформуватися та розбитися, якщо на довгий час лишити їх у авто взимку. Оправи стануть більш вразливими до руйнування. Низькі температури можуть пошкодити лінзи, спричинивши їх розширення та звуження, що призведе до спотворення зору. Тому окуляри слід зберігати у футлярі та не залишати їх надовго на морозі.

Музичні інструменти

Музичні інструменти також вразливі до холоду. Їх можна пошкодити, забувши на ніч у машині. Дерев’яні інструменти, наприклад, скрипки, гітари та віолончелі, зазнають впливу низьких температур, що призводить до пошкодження або руйнування клейових з’єднань. Інструменти стануть непридатними для гри.

Батареї

Запасні батареї можуть лопнути та потекти на морозі. Вони розрядяться через мінусову температуру. Мороз вплине на електрохімічні реакції всередині батареї.Особливу небезпеку несуть лужні батареї, які можуть навіть вибухнути та потекти.

Техніка

Внутрішні літій-іонні батареї псуються під впливом холодної погоди, тому мобільні телефони та ноутбуки не можна лишати надовго у машині.

Аерозолі

Аерозолі дестабілізуються при екстремально низьких температурах. Вони можуть стати небезпечними під впливом сильного холоду. Низька температура може призвести до дестабілізації банок під тиском, що призведе до тріщин або навіть вибуху балончика.

16 обов’язкових речей, які потрібно зробити, якщо ваша автівка не їздила взимку

четвер, 30 березень 2023, 2:00

Багато водіїв вважають за краще їздити тільки в теплий час, а взимку тримати автомобіль на стоянці або в гаражі. Протягом цього періоду законсервована машина не обслуговується, її стан не контролюється. Тому ті, хто збирається сісти навесні за кермо, м...

Як дізнатися, скільки дітей судилося вам за датою народження - секрет від нумерологів

середа, 29 березень 2023, 18:23

Дуже хочеться зазирнути трохи в майбутнє, коли будуєш великі плани. Особливо це стосується сім'ї і появи на світ дітей, якщо відносини стають серйозними, або ви вирішили, що маєте для цього достатньо здоров'я, сил і життєвого досвіду, передають Патріот...