Що потрібно їсти, щоб знизити рівень кортизолу та стресу - відповідь дієтолога

Змінивши раціон харчування і спосіб життя, можна знизити рівень кортизолу і стресу в організмі, передають Патріоти України.

"Немає магічної їжі, здатної миттєво знизити рівень кортизолу та стресу, але деякі продукти можуть підтримувати гіпоталамо-гіпофізарно-надниркову вісь і допомагати регулювати вивільнення кортизолу", - цитує дієтолога Марину Райт видання Hindustan Times

Які продукти, можна їсти для зниження рівня стресу:

  1. Продукти, багаті L-теаніном, підвищують рівень нейромедіатора ГАМК, що сприяє розслабленню та сну. Кращими джерелами цієї речовини є чорний і білий чай, а також деякі гриби.
  2. Пребіотики сприяють формуванню здорового мікробіома кишківника і тим самим підвищують стійкість до стресу. Одними з найкращих джерел пребіотиків є яблука, часник, цибуля та артишоки.
  3. Продукти, багаті магнієм, допомагають регулювати стресову реакцію і сприяють релаксації, заспокоюючи нервову систему. У раціон слід включати такі продукти, як авокадо, банани і горіхи.
  4. Продукти, багаті вітаміном C, такі як полуниця, папайя, перець і гуава, допомагають регулювати рівень кортизолу в організмі.

Варто знати! Чому не слід прати в пральній машині за температури 40 градусів

середа, 29 травень 2024, 18:57

Хоча може здатися, що прання за 40 градусів економне, а також не пошкоджує більшість тканин, насправді, запускати цей популярний серед українців режим в пральній машині не варто. Наші бабусі та мами часто повторювали одне старе правило: делікатну і зле...

А ви це знали? Що краще, випити фреш чи з’їсти фрукт

середа, 29 травень 2024, 18:44

Хоча соки можуть стати зручним джерелом вітамінів і рослинних хімічних речовин, їм все ж не вистачає харчових волокон та інших поживних речовин, які містяться в шкірці та м’якоті цілих фруктів. Коли приходить час обирати між склянкою фруктового соку та...