Що робити, щоб яйця не тріскалися під час варіння


У приготуванні яєць на перший погляд здається немає нічого складного.

У яєць дуже ніжна шкаралупа.

Занадто різка зміна температури може призвести до того, що шкаралупа трісне і вміст яйця виллється в киплячу воду.

Подробиці

Після цього яйце виглядає неапетитно, і нам зазвичай не хочеться його їсти. На щастя, цьому можна запобігти.

Що можна зробити, щоб шкаралупа яйця не тріснула під час приготування

Існує два способи приготування яєць. Можна покласти їх у холодну воду, довести до кипіння та відрахувати час приготування з цього моменту.

Можна покласти їх у киплячу воду і відварити. У такому випадку оболонка часто лопається. Хоча насправді це відбувається й у першому випадку.

Але якщо ви нагрієте яйця до кімнатної температури, перш ніж опустити їх у воду, ризик того, що трісне шкаралупа, буде менше. Однак це не завжди допомагає.

Лимонний сік або щіпка лимонної кислоти, додані у воду, завжди допомагають в даній ситуації. Це пов’язано з тим, що лимонна кислота робить оболонку еластичнішою, що оберігає її від розтріскування. Вона також має зміцнюючу дію на оболонку.

Завдяки цій добавці шкаралупа не лопається навіть під високим тиском, який виникає всередині яйця під час приготування. І що важливо, лимонна кислота не проникає всередину яйця, тому не змінює його смаку.

Як довго варити яйця

Тривалість варіння яєць залежить від того, чи ви хочете, щоб вони були м’якими або твердими. Розмір яєць також має значення – варіть дрібні яйця трохи менше часу, ніж великі.

При приготуванні яєць некруто необхідно обережно опустити їх у киплячу воду і варити 4-5 хвилин. Якщо ви хочете зварити круто яйця, покладіть їх у холодну воду і варіть близько 8 хвилин з моменту закипання води.

Сонний параліч: Фахівець розповів, що не можна робити, якщо трапився цей кошмарний стан вашого організму

вівторок, 21 травень 2024, 5:40

Лікар попередив про чотири речі, які ви ніколи не повинні робити під час сонного паралічу, стану, коли людина прокидається, при цьому не можете рухатися чи говорити, пише express.co.uk. . Деякі люди навіть сприймають та чути речі, яких насправді немає...

А ви це знали? Навіщо в СРСР масово саджали отруйний борщівник - план не здійснився

вівторок, 21 травень 2024, 5:00

У глибинах радянської історії ховається чимало цікавих, а часом і доволі спірних епізодів. Одним з таких є масове розведення отруйного борщівника. Сік цієї рослини може викликати серйозні опіки. Про те, навіщо влада СРСР її розмножувала, читайте в мате...