Що робити українцям у разі блекауту й відключення опалення: Експерт розповів, чи треба випускати воду з батарей та чим запастися

Українцям, які проживають у багатоквартирних будинках, варто заздалегідь готуватися до блекаутів та можливого відключення опалення. Для цього необхідно дізнатися, скільки зможе протриматися ваш будинок без тепла, а також домовитися одразу з кількома сантехніками для того, щоб злити воду з внутрішньобудинкової системи та батарей. Про це розповів голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Він зазначає: українцям самостійно в жодному разі не варто зливати воду із внутрішньобудинкової системи, передають Патріоти України.

"Ні в якому разі самим не фантазувати, не лізти крутити й зливати воду. Краще відразу домовитися із сантехніком, причому кількома, оскільки їх точно не вистачатиме, якщо будуть зливати воду. Тому потрібно про це також думати. Якщо сантехніка немає, варто знайти людину, яка хоч трохи технічно обізнана, щоб можна було цю людину навчити. Якусь інструкцію надати, що кран розміщений у підвалі, потім на дах, зливаєте воду тощо", – сказав експерт.

Скільки протримається ваш будинок

У кожного будинку є свій термін, скільки він може протриматися без електропостачання та опалення. Якщо говорити про "хрущовки", за температури -5°C будинок у середньому тримається не більше ніж 24 години. У випадку, якщо температура становить -10°C...-20°C, то будинок тримається близько 12 годин. Проте більш сучасні й утеплені будинки протримаються довше.

"Людина повинна знати, скільки по часу протримається будинок, якого він року. Для цього потрібна нормальна інформаційна політика органів місцевого самоврядування, тому що це їхня зона відповідальності. Щоб спрацювали всі служби своєчасно, маю на увазі й теплокомуненерго, й будинкові служби", – підкреслив Попенко.

Чим запастися на випадок блекауту

Необхідно зробити запас їжі, повинні бути заряджені всі гаджети, заправлене авто, заздалегідь складена "тривожна валіза" (документи, банківські карти, гроші, ключі та їхні дублікати, ліхтар, пристрої зв'язку, карта, медикаменти та ін.). Ба більше, необхідно підготувати теплий одяг.

"Має бути заправлений автомобіль, щоб на випадок виїзду не стояли в черзі за пальним, що регулярно помічаємо. Треба, щоб усе було вже готово. Також має бути теплий одяг, заздалегідь складена "тривожна валізка" на випадок виїзду, документи, гроші", – підсумував фахівець.

Швидкий тест на характер! Обличчя, яке ви побачили першим, покаже ключову роль у багатьох аспектах вашого життя

вівторок, 7 лютий 2023, 18:10

Характер людини відіграє ключову роль у багатьох аспектах її життя. Знання ключових рис своєї особистості допоможе простіше досягти поставлених цілей, перетворитися на успішну людину і просто перебувати в гармонії, передають Патріоти України. Тест по ...

А ви це знали? Полегшує біль, зміцнює серце та допомагає менше їсти: Ось як музика впливає на наш організм

вівторок, 7 лютий 2023, 17:29

Наші пращури вірили, що музика має цілющу силу. У всі часи вона використовувалася як потужні ліки від різних недуг, передають Патріоти України. Якщо ви коли-небудь відчували, що музика позитивно впливає на ваше самопочуття, ви мали рацію, музика дійсно...