Що таке "закон притягання" і як за допомогою позитивного мислення змінити своє життя, стати багатим і щасливим?

Думки мають властивість матеріалізуватися - кожен з нас не раз в житті в цьому переконувався. Смілива мрія раптом збувається несподівано і без особливих зусиль, а буває і навпаки: вставши зранку не з тієї ноги, ми ніби заражаємо своїм бурчанням всю сім’ю, не встигнувши сказати ні слова, передають Патріоти України.Що це? Збіги, випадки або незрозумілий досі науці феномен роботи нашого мозку?

Ще стародавній китайський філософ Лао-Цзи писав: «Слідкуйте за своїми думками, адже вони стануть словами. Слідкуйте за своїми словами – вони призводять до дій. Слідкуйте за своїми діями, інакше вони перетворяться в звичку. Слідкуйте за своїми звичками, вони формують характер. Слідкуйте за своїм характером – він визначить вашу долю».

А винахідник синтезатора Еліша Грей на рубежі ХХ століття пояснював, що в процесі мислення ми поширюємо тонкі ефірні вібрації, настільки ж реальні, як світло, тепло, електрика. І те, що наші органи чуття не сприймають вібрації думки, не доводить, що їх немає.

І ось зовсім недавно вийшла книга «Джерело», в якій нейробіолог, викладач престижного Массачусетського технологічного інституту Тара Сварт заявила: сучасні пізнання науки про мозок підтверджують дію «закону притягання»!

На думку автора, більшість наших досягнень – щастя, багатство, любов – визначається в першу чергу тим, як ми про це думаємо, що відчуваємо, а потім вже тим, як в зв’язку з цим діємо. Коротше кажучи, позитивне мислення може привести до позитивної реальності.

Ось погляд вченого на те, як працює «закон притягання» з наукової точки зору: використовуйте це знання для втілення своїх найпотаємніших бажань і досягнення найбільших цілей!

Бачу мету!

За словами Сварт, «дуже важливо точно визначити, чого конкретно ви хотіли б домогтися у своєму житті найближчим часом». Коли ми чітко формулюємо бажання, пояснює вона, це змушує мозок зрозуміти, що настав час зосередитися, і запускає в вашому мозку відразу три процесу – фільтрації, концентрації та впорядкування. Ось короткий опис кожного з них:

  • Фільтрація

З огляду на нескінченний потік новин чи повідомлень, який вивергається в наш мозок з ранку і до ночі, немає ніяких сумнівів в тому, що йому є від чого позбавлятися. І, як зазначає Сварт, відфільтровує непотрібне мозок дуже швидко, викидаючи геть усе, що не має відношення до ваших поточних справ сьогодні, завтра, в найближчий тиждень або місяць.

Але при цьому, якщо часто фокусуватися на своєму довгостроковому бажанні і утримувати його в розумі, мозок перестане засовувати його на задній план! Настане друга фаза – концентрації.

  • Концентрація

Чи помічали ви, що якщо щодня повертатися в думках до якогось великого бажання, то в голову тут же приходить безліч різноманітних можливостей його реалізації?

Це тому, що як тільки ваш мозок фіксує цей намір як головне (тобто перестає, як ми говорили вище, фільтрувати його як нездійсненні мрії, від яких одні перешкоди), то починає всерйоз зосереджуватися на тому, що може допомогти втілити його в життя, і прибирати на задній план вже все зайве по відношенню до цієї нової мети.

  • Впорядковування

І, нарешті, третій етап: зафіксувавши мету як реально важливу, мозок починає вибудовувати систему її рішення. Причому в розрахунок йдуть як раціональні доводи, на кшталт «мені потрібно заробити стільки-то грошей», так і емоційні передчуття.

З останніми, за словами вченого, буде складніше: «Мозком керує інстинкт збереження, і його набагато більше турбує позбавлення від тих неприємностей, які можуть нашкодити вам тут і зараз, ніж теоретичні задоволення надалі».

Звідси – вічний скепсис, невіра в мрію і в себе. Змусити мозок зосереджуватися не на сьогоднішніх ризики, а на завтрашніх досягнення допоможе, на думку Сварт, медитація – роздуми про мету, приправлені позитивними емоціями.

Слово і діло

Але не забувайте: саме по собі позитивне мислення і віра в успіх не здійснять вашої мрії! Ви повинні працювати, робити необхідні кроки для їх втілення в життя.

Як в анекдоті: хочеш виграти в лотерею – для початку купи лотерейний квиток! Якщо ваша мета – пробігти марафон, вам потрібно тренуватися і дотримуватися режиму кілька місяців, що передують забігу. А якщо, наприклад, мрієте знайти собі пару, то не обійтися без походів на побачення або хоча б завантаження Тіндера.

Як же почати користуватися законом тяжіння вже сьогодні?

1. Візуалізуйте свої мрії

Візуалізація – недооцінений інструмент для втілення ідеї або бажання в реальність. Постійно уявляйте собі майбутнє, про яке мрієте. Створіть, як роблять фотографи і дизайнери, мудборд, або дошку візуалізації. Помістіть над робочим або кухонним столом або в комп’ютері картинки, фотографії або об’єкти, які уособлюють майбутнє, яке ви хочете створити, і день за днем черпайте в них натхнення і мотивацію.

2. Говоріть вголос

Ще один спосіб наблизити матеріалізацію своїх бажань – озвучити їх. Прокиньтеся і оголосіть Всесвіту вголос: «Я хочу те-то і те-то». І ось побачите – він вас почує!

3. Будьте вдячними і допомагайте

Замість підрахунку овець, щоб заснути, спробуйте підсумувати, за що ви вдячні минулого дня – почавши з того, які смачні ви купили сьогодні апельсини, і закінчуючи цікавою главою детектива на ніч. Це заколисує і забезпечує гарний настрій перед сном, що, в свою чергу, зарядить позитивом і наступний день.

Можете навіть завести щоденник подяки: це особливо важливо, якщо вас гнітять фінансові страхи і сумніви. Замість того щоб думати, що грошей мало і не вистачає на те-то і те-то, постарайтеся щосили зосередитися на тому, що у вас вже є.

Будьте щедрими, допомагайте людям! Не дозволяйте собі потрапити в круговорот нестачі, коли ми, зосередившись на відсутності у нас любові, грошей, щастя і т.д., тим самим тільки посилюємо цю відсутність. Не забувайте переживати радість за свої досягнення, якими б вони не були, і дякувати життю за те, що маєте.

4. Слідкуйте за знаками

Ті самі дрібні «вдалі збіги», які здаються щасливими випадковостями, насправді аж ніяк не випадкові: це ознаки того, що ви на правильному шляху!

5. Краще менше, але краще

Починайте з малого і зосередьтеся на невеликих, але позитивних змінах. Досягнення цілей вимагає не тільки постійної роботи, але і удачі, і деякі чинники завжди будуть поза нашим контролем, але чим більше ви дієте, тим ефективніше ваша робота.

«Будьте терплячі, – каже Сварт. – Зрозумійте, що є сюжети, які ви можете контролювати, і працюйте над ними. Це призводить до приголомшливого кумулятивного ефекту, і всі інші речі теж стають на свої місця! »

6. Розслабтеся

І, нарешті, завжди пам’ятайте, що в певний момент важливо видихнути, дозволити Всесвіту самому все виправити. Все може піти не так, як ви собі уявляли (і насправді швидше за все так і буде), і це нормально. «Можливості, люди і ресурси для здійснення вашої мрії можуть з’явитися абсолютно несподівано, тому просто будьте відкриті для них», – робить висновок Сварт.

Психологічний тест у картинці: Виберіть улюблений фрукт - і ми вгадаємо ваш характер

середа, 29 листопад 2023, 7:15

Цей простий тест покаже, що існує прямий зв’язок між улюбленим фруктом і вашою особистістю. Залежно від обраного вами фрукта ви дізнаєтеся, що означає ваш вибір з психологічної точки зору, передають Патріоти України. Отже, виберіть свій улюблений фрукт...

Народні прикмети на 29 листопада: що категорично не можна робити у Парамонов день. Ритуал на везіння і щастя

середа, 29 листопад 2023, 7:05

Православна церква України 29 листопада за новим стилем вшановує пам'ять мученика Парамона і ще 370-ти мучеників, яких стратили язичники, а також преподобного Акакія Синайського і преподобного Нектарія з Києво-Печерської Лаври. За старим стилем в цей д...