Скільки яєць можна їсти на день і в якому вигляді вони корисніші? Це потрібно знати кожному

Всім відомий факт, що курячі яйця корисні. У них багато білка, вітамінів груп А і в, Омега-3, фолієвої кислоти, передають Патріоти України. Але як часто їх можна вживати і які яйця корисніші - смажені або варені, некруто або круто

Лікарі кажуть, що якщо людина веде активний здоровий спосіб життя, щоденне вживання яєць не має викликати причин для занепокоєння. Але те, скільки яєць конкретно вам можна їсти в день, залежить від декількох факторів, як стан здоров'я і рівень фізичної активності.

Чи можна їсти смажені або варені яйця кожен день - позиція лікарів

Вважається, що в середньому можна вживати два-три яйця на день, але не більше шести на тиждень. Але тим, хто активно займається спортом, - можна і до шести яєць (але налягати краще тільки на яєчний білок) на день.

В окремих випадках з вживанням яєць варто бути обережним. Наприклад, людям з алергією і підвищеним холестерином. Останнім радять обмежити вживання яєчних жовтків.

Тим, хто посилено стежить за вагою, варто мати на увазі, що яйця - досить калорійні (157 ккал на 100 грамів), і робити висновки про те, скільки їх їсти, виходячи, в тому числі, з цього.

Чого точно не варто робити - їсти смажені яйця щодня. По-перше - це нудно, а варіантів як зварити яйця безліч, тож є широке поле для експериментів. По-друге, не дарма ж в Національній службі охорони здоров'я Великобританії назвали смаження яєць найшкідливішим способом їх приготування - це і справді не найкращий варіант для шлунка.

В якому вигляді корисніше яйце - просто пояснення

Відповідь фахівців на питання про те, що корисніше - варені або смажені яйця, однозначна. Перемога за вареними (причому без солі) яйцями. Смажені яйця більш калорійні (калорійність яєчні на рослинній олії або тваринному жирі значно вища, ніж у вареного круто яйця - 200 проти 160 ккал на 100 грамів). До того ж, вони не такі корисні: яєчня на олії - це справжнє джерело холестерину, та й безліч вітамінів і мінералів губляться при смаженні.

А ось що стосується того, які яйця корисніше - зварені некруто або круто, кращим варіантом приготування називають ті, за яких жовток залишається рідким (наприклад, "в мішечок", пашот). Тож якщо яйця зварені некруто і круто однаково смачні для вас, краще віддавайте перевагу першому варіанту варіння.

Мед з корицею - суміш, яка лікує 15 хвороб. Ефект не можуть пояснити навіть лікарі

п’ятниця, 24 березень 2023, 10:12

Поєднання меду з корицею, століттями використовувалося як в традиційній китайській, так і в аюрведичній медицині, завдяки тому, що обидва цих інгредієнти мають унікальні цілющі властивості, які доповнюють одна одну, передають Патріоти України. Мед у по...

Дерматолог роз'яснив, чи можна позбутися лупи назавжди та застеріг від помилок

п’ятниця, 24 березень 2023, 9:43

Лупа не тільки змушує вас почуватися ніяково, але й негативно впливає на здоров'я шкіри голови. Крім того, лупа може спричинити свербіж шкіри голови, що є вкрай неприємним та дискомфортним відчуттям. Лупа може бути викликана різними причинами — від стр...