Стенокардія: причини, симптоми та лікування

Стенокардія є симптомом, що виникає, коли м'яз серця не отримує достатньо кисню. Це може бути ознакою серйозних захворювань серця і потребує уважного медичного огляду. Розуміння причин та симптомів є ключовим для правильної діагностики та ефективного лікування.

Причини та симптоми

Стенокардія виникає через недостатнє кровопостачання до серцевого м'яза, що, своєю чергою, зумовлено звуженням або блокуванням коронарних артерій. Це може бути спричинено атеросклерозом, коли на стінках артерій утворюються холестеринові бляшки. Ризикові фактори включають:

 • куріння;
 • високий кров'яний тиск;
 • високий рівень холестерину;
 • діабет;
 • ожиріння;
 • стрес;
 • недостатню фізичну активність.

Симптоми стенокардії можуть значно варіюватися залежно від індивідуальних особливостей організму. Найпоширеніші з них – це гострий біль або дискомфорт у грудях, який іноді описується як стискання, повнота, важкість або тиск. Біль може поширюватися на руки, шию, щелепу, спину або живіт. Інші симптоми включають задишку, нудоту, втому, запаморочення, анксіозність, і швидку стомлюваність.

Лікування та профілактика

Лікування стенокардії має на меті зменшення симптомів, попередження майбутніх серцевих подій, і покращення якості життя. Основними напрямками є зміна способу життя, медикаментозне лікування та, у деяких випадках, хірургічне втручання.

Зміни способу життя включають:

 • відмову від куріння:
 • контроль ваги:
 • регулярні фізичні вправи:
 • дієту з низьким вмістом насичених жирів та холестерину:
 • контроль артеріального тиску та рівня цукру в крові.

Це може допомогти знизити ризик розвитку стенокардії та інших серцево-судинних захворювань.

Медикаментозне лікування може включати прийом препаратів, таких як нітрати, які допомагають розширити коронарні артерії та покращити кровопостачання серця, антитромбоцитарні агенти, які запобігають утворенню тромбів, статини для контролю рівня холестерину, та Бісопролол, який використовується для зниження кров'яного тиску та навантаження на серце.

Придбати Бісопролол можна в Києві та інших містах України за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Важливо пам’ятати, що самолікування може бути небезпечним, тому перед вживанням будь-яких лікарських препаратів слід консультуватися з лікарем.

Однак, попри доступність медикаментів, необхідно пам'ятати про важливість комплексного підходу до лікування, який включає як медикаментозну терапію, так і зміни в способі життя.

Стенокардія – це серйозний симптом, що вимагає уваги як з боку пацієнта, так і медичних працівників. Розуміння причин та симптомів може допомогти в ранньому діагностуванні та ефективному лікуванні. Зміна способу життя та відповідна медикаментозна терапія можуть значно покращити якість життя людей зі стенокардією.


Психологічний тест у картинці: Домашній улюбленець визначить вашу суперсилу

понеділок, 20 травень 2024, 17:12

Кожна тварина володіє дивовижними навичками, які часом непідвладні людському розумінню. Як тварини вчаться у нас, так і ми можемо переймати їхні звички або навіть суперсилу. Психологічний тест за картинкою визначить вашу унікальну здатність. Подивіться...

Психологічний тест за картинкою: Оберіть колір та розшифруйте свій внутрішній стан

понеділок, 20 травень 2024, 16:12

Психологічні тести за картинкою допомагають дізнаватися нові факти про себе та своїх близьких. В цей раз пропонуємо обрати один колір з різнобарвної палітри та в результаті визначити свій внутрішній ста. Перед вами постає легке завдання: придивіться до...