Так смакує Україна: Євген Клопотенко назвав топ українських страв, які обов’язково варто скуштувати іноземцям

Популярний шеф-кухар і кулінарний експерт Євген Клопотенко поділився чотирма стравами, які найкраще передають смак України, пишуть Патріоти України.

На зйомках шоу Я люблю Україну він озвучив свій топ, в якому нема ні вареників, ні голубців. «На мою думку, щоб відчути смак України, іноземцям потрібно скуштувати сирники, борщ, форшмак і чебуреки», — неочікувано заявив Євген Клопотенко. Він додав, що особисто для нього Україна смакує димком, великою кількістю овочів, білими грибами та сметаною.

Клопотенко наголосив, що з року в рік харчові звички українців змінюються на краще. Так, наприклад, зі святкових застіль поступово зникають майонезні салати. Їх усе частіше замінюють страви національної кухні.

«Я прагну змінити харчові звички українців, а якщо бути точнішим — покращити їх. Це моя головна ціль. У мене є багато точок контролю, як я це відстежую. По-перше, це мій сайт. На сайті з кожним роком усе більше запитів на рецепти саме української кухні. Але найважливіше те, що останні три роки люди перестають шукати майонезні салати на Новий рік, а підбирають щось корисне та свіже», — коментує кухар.

Кулінарний експерт звернув увагу, що навіть у магазинах збільшився попит на українські продукти, а це свідчить про те, що українці споживають усе більше національних страв. На думку Євгена Клопотенка, це один з проявів самопізнання та самоідентичності.

«Через їжу ми також пізнаємо себе, пізнаємо свою культуру. Так, багато людей все ще люблять пюре, яке є французькою стравою, обожнюють котлети, що є італійською або німецькою стравою. Ми лише рухаємося до того, щоб їсти юшку, товченку та шпундру. І прийдемо до цього через років 10−15, але важливо, що цей великий шлях уже розпочато».

А ви це знали? Рослини, які не можна вирощувати поруч

вівторок, 16 квітень 2024, 8:50

Розбираємося, які рослини не можна вирощувати поряд, передають Патріоти України. Дуже часто буває так, що ніби-то на дачі чи в городі все зроблено правильно - і посаджено вчасно, в потрібні терміни, і насіння підготували як треба, з поливанням все норм...

Помиляється половина господинь! Чи можна смажити на оливковій олії

вівторок, 16 квітень 2024, 8:08

Оливкова олія має величезну перевагу перед іншими рослинними аналогами. Від соняшникового чи ріпакового вона відрізняється не лише по смаковим якостям, а й по складу, передають Патріоти України. Вважається дієтичним продуктом, виключно корисним і захищ...