Такого впливу на імунітет не очікували: Вчені виявили ще одну негативну властивість фастфуду

Фастфуд може викликати в організмі імунну реакцію, схожу з реакцією на небезпечну бактеріальну інфекцію. Нове дослідження вчених поставило під питання безпеку їжі з кафе швидкого харчування. Що виявили вчені і який вплив має фастфуд на організм, розповіли у виданні "Контракти", передають Патріоти України.

Вчені провели дослідження на мишах і давали їм "еквівалент" їжі швидкого харчування з високим вмістом насичених жирів, цукру і солі. На такій дієті мишей тримали рівно місяць і не давали їм свіжих овочів, фруктів або клітковини. Така дієта призвела до того, що у мишей почало збільшуватися кількість імунних клітин в крові. Така реакція буває в організмі в тому випадку, якщо організм вражений мікробною або бактеріальною інфекцією.

Крім того, дослідники виявили ще одну властивість дієти з фастфуду – така їжа викликає агресивний стан тривоги, яка через регулярне вживання такої їжі може зберігатися досить тривалий час. "Нездорова дієта призвела до несподіваного збільшення кількості певних імунних клітин в крові мишей, особливо гранулоцитів і моноцитів", - розповіла один з авторів дослідження Анетт Крайст.

Вона пояснила, що організм мишей почав реагувати на дієту швидкого приготування так, як ніби в організмі з'явився вірус або бактерія, яку почав атакувати імунітет. За словами вчених, проста відмова від фастфуду і повернення до режиму звичайного харчування буде недостатнім для скасування змін в організмі. Після того як мишей повернули до звичайної зернової дієти, запалення в їх організмах зникло, але генетичне програмування залишилося.

"Нещодавно було виявлено, що вроджена імунна система має форму пам'яті. Після інфекції захисні сили організму залишаються в стані тривоги, щоб швидше відреагувати на нову атаку", - наголошується в дослідженні. Така реакція організму раніше спостерігалася тільки після впливів вірусів та інфекцій, і не була пов'язана з їжею. А це означає, за словами вчених, що регулярне вживання фастфуду може бути пов'язано з діабетом другого типу, ожирінням і проблемами з серцевою системою.

Забудьте про це! Найшкідливіші страви з картоплі - зіпсуєте собі шлунок і серце

понеділок, 20 вересень 2021, 18:56

Картопля є одним з популярних овочів в нашому раціоні. І це не дивно, оскільки він доступний за ціною, в ньому міститься достатня кількість корисних речовин і вітамінів. Однак приготування картоплі має значення і найсмачніші страви з нього можуть стати...

Лайфхак для справжніх господинь: Ніколи не заморожуйте ці продукти. Вони перетворяться на сміття

понеділок, 20 вересень 2021, 18:22

Заморожування продуктів - відмінний спосіб їх тривалого зберігання. Але в ряді випадків заморозка тільки зіпсує їх, просто перетворивши в сміття. Експерти розповіли, для яких продуктів такий спосіб зберігання неприпустимий. Про це пише Сnet, передають ...