Сучасна людина перебуває у стресовому стані щодня. Він впливає як на фізичне, так і на психічне здоров’я людини. На фізичному рівні стрес проявляє себе по-різному - у вигляді нудоти, нездужання і навіть висипу. Так, у вас може з’явитися алергічна реакція на стрес, передають Патріоти України.
В такому стані імунітет падає, тому людину починають атакувати різні недуги. Ось їх список:
«Стрес викликає викид кортизолу, він погіршує здатність організму засвоювати цукор, це призводить до метаболічних порушень, а ті – до збільшення або зниження ваги» , – говорить доктор медичних наук Шенна Левін.
Стрес може стати причиною переїдання або навпаки – недоїдання.
ЩО РОБИТИ: перекушуйте горіхами. Протеїн наситить вас, відіб’є бажання перекусити чимось солоденьким.
Якщо ви ніколи не страждали від головного болю, але останнім часом він відвідує вас все частіше, можливо, ви занадто напружені.
Через стрес в організмі виділяються хімічні речовини, які звужують судини в головному мозку, це і викликає головний біль. Під час стресу напружуються і м’язи шиї, це також може викликати головний біль.
Схильні до мігрені? Стрес може викликати їх або погіршити.
ЩО РОБИТИ: Якщо не хочете пити обезболюючі засоби, спробуйте змащувати виски олією лаванди або м’яти перцевої. Робіть це при перших же проявах головного болю.
Стрес може порушити роботу шлунково-кишкового тракту – наприклад, підвищити кислотність шлункового соку, це призводить до різних диспепсичних явищ і печії.
«Він також може уповільнити спорожнення шлунка, це призводить до газоутворення і здуття живота. Може трапитися і зворотне – стрес викличе спазми і діарею » , – каже лікар Дебора Роудс.
ЩО РОБИТИ: Прийміть антацидний засіб – він допоможе знизити кислотність.
Стрес завдає удар по імунній системі, через це ви можете хворіти частіше звичайного. Згідно з опитуванням, американці, життя яких наповнене стресом, хворіють в два рази частіше ніж ті, у кого менше проблем.
ЩО РОБИТИ: Відповідно до одного з досліджень, добавки з цинком скорочують тривалість застуди приблизно на один день. Але їх слід прийняти протягом 24 годин після того, як ви відчули себе погано.
Медитація, регулярні фізичні вправи і достатня кількість сну також можуть допомогти вам зняти стрес і зміцнити імунну систему.
І це при тому, що ви вже давно не підліток. Якщо на вашому обличчі постійно з’являються прищі, шукайте причину в хронічному стресі. У цьому стані тіло виробляє багато кортизолу.
Цей гормон стимулює вироблення шкірного сала, яке, потрапляючи в волосяні фолікули, разом з пилом, брудом і відмерлими клітинами шкіри викликає появу прищів.
ЩО РОБИТИ: Регулярно використовуйте гель або крем з бензоілпероксидом або саліциловою кислотою. Застосовуйте народні засоби – примочки з зеленим чаєм або соком алое.
Стрес може призвести до порушень роботи головного мозку.
«Занадто велика кількість гормону стресу кортизолу ускладнює фокусування і концентрацію, викликає проблеми з пам’яттю, а також тривогу і депресію», – говорить доктор Левін.
ЩО РОБИТИ: закрийте очі і розслабтеся, поки не зможете відновити увагу. Практикуйте глибоке розмірене дихання, відкиньте всі зайві думки, сконцентруйтеся тільки на диханні.
Втрата кількох пасом волосся – це нормально (з часом старі волосяні фолікули замінюються новими), але стрес може порушити цей цикл.
Хронічний стрес змушує волосяні фолікули занурюватися в так звану «фазу спокою», а потім, через кілька місяців, це волосся випадає.
Через стрес робота імунної системи порушується, вона починає атакувати волосяні фолікули, це і призводить до випадання волосся.
ЩО РОБИТИ: Наберіться терпіння. Як тільки ви впораєтеся зі стресом, ваше волосся почне відростати знову.
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...
Жоден ранок не обходиться без запашного напою, який бадьорить і заряджає енергією на весь день, передають Патріоти України. Розповідаємо, чи можна підігріти каву в мікрохвильовці, як це вплине це на якість і смак напою. Так, напій можна підігрівати у м...