Це точно здивує! Чому взимку категорично не можна ставити машину на "ручник"

З настанням холодів страждають численні вузли та агрегати в автомобілі. Чимале навантаження відчувають і гальмівні механізми, які досить чуйно реагують на знижені температури. Саме тому профільні експерти не рекомендують у цю пору року надовго залишати машину на "ручнику", інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.

Класичне ручне гальмо в салоні автомобіля є рукояткою з фіксатором і металевим тросиком. При замерзанні води, що потрапила в механізм, ручник може просто заблокуватися. Набагато гірше — зламатися. Тим більше, що привід і так з часом повільно, але вірно втрачає свої властивості.

Волога, проникаючи в конструкцію маточини та замерзаючи між гальмівним диском і колодкою, досить швидко їх дезактивує. Зірвати змерзлі колодки, звичайно, можна, але є ризик пошкодити механізми і розірвати трос. Втім, різкий старт з місця теж не завжди нівелює проблему, а тому доведеться розтоплювати деталі феном або гарячою водою. Безперечно, барабанні гальма страждають набагато частіше, ніж їх дискові аналоги. Останні вентилюються, забезпечуючи захист від застою води.

Що стосується електронного гальма стоянки, то привід тут — електромеханічний, який "прикусує" колодки набагато ефективніше ручного механізму. Іншими словами, вищезгадані проблеми для автоматичної конструкції набагато актуальніші. Та й ремонт її у разі поломки вийде набагато дорожче.

Щоб уникнути негативних наслідків, експерти рекомендують використовувати гальмо стоянки лише при короткочасних стоянках на морозі. Крім того, не варто розсікати по кучугурах і глибоких калюжах. Хоча й у зимову пору року це практично неможливо. Втім, режим P на автоматичній коробці передач і без ручника гарантовано захистить машину від ризиків зрушити з місця. Як, власне, і передача, яку слід "врубати" на механічній трансмісії після того, як заглушиш двигун.

Мінімум інгредієнтів, максимум задоволення! Найпростіший рецепт печива на кефірі - швидка випічка до чаю

четвер, 29 лютий 2024, 18:12

Один з найпростіших і швидких рецептів смачного і ніжного печива на кефірі. Мінімум інгредієнтів, максимум задоволення від випічки, передають Патріоти України. Збиваємо яйце віничком і всипаємо цукор, збиваємо до розчинення цукру. Вливаємо кефір кімнат...

ТОП-6 підступних причин, чому шкіра може передчасно постаріти

четвер, 29 лютий 2024, 17:15

Можна витрачати багато грошей на коштовні зволожувачі для обличчя та дорогу косметику, неухильно дотримуватися усіх вимог до догляду за шкірою, та іноді навіть невинні щоденні звички зведуть нанівець усі наші старання. Звичайно, одні звички не так легк...