Це треба знати! Чим небезпечна для смартфона швидка зарядка та що робити, щоб не "вбити" батарею

Коли чекаєш невдовзі на відключення світла, логічно скористатись функцією швидкої зарядки смартфону, щоби накопичити якомога більше енергії. Але експерти кажуть, що часте і неправильне її використання може нанести значну шкоду пристрою. Тому важливо знати, як правильно користуватись швидкою зарядкою, щоби убезпечити свій смартфон, передають Патріоти України.

Що таке швидка зарядка?

Щоби забезпечити прискорене заряджання акумуляторної батареї, виробники запровадили нову технологію, яка полягає у підключенні смартфона до джерела живлення із більшою силою струму. За таким же принципом ми сильніше відкриваємо кран, щоби швидше набрати води. У разі з цією функцією характеристики підключення складають 20 В та 5 А. Під час стандартного заряджання ці показники приблизно удвічі нижчі.

У сучасних смартфонах цей процес регулюється спеціальним протоколом, який дозволяє вчасно відключити пристрій від живлення. Він також визначає, як сильно розряджена батарея, і розраховує оптимальні характеристики струму для її наповнення. Відбувається це за таким алгоритмом:

  • контролер живлення під’єднується до блоку живлення і отримує від нього всі необхідні параметри;
  • на основі цих даних визначається оптимальна потужність та сила струму;
  • коли батарея заповнюється на 50-70% автоматика переходить у повільніший режим заряджання і перемикає її у режим дозарядки.

Чи може це завдати шкоди смартфону?

Якщо швидка зарядка відбувається регулярно і без цих обмежень, це дійсно прискорює процес зносу батареї. Тому важливо уникати використання сторонніх аксесуарів для прискореного заряджання гаджету – вони можуть не бути оснащені необхідними функціями, і це справді може призвести до проблем із батареєю у майбутньому.

Окрім того, оригінальний зарядний пристрій береже батарею від перегріву в режимі швидкого заряджання. Це теж подовжує строк її служби.

Ще одна, і певно головна, проблема полягає в тому, що не існує уніфікованого протоколу швидкого заряджання – кожен виробник намагається створити свій власний стандарт. Відповідно, ви не можете бути впевнені, що куплений окремо зарядний пристрій із функцією quick charge буде сумісним саме з вашою моделлю. В такому разі ви ризикуєте пошкодити батарею смартфону.

Тож, чи безпечно користуватись швидкою зарядкою?

Так, за умови, якщо ви використовуєте оригінальний або фірмовий зарядний пристрій. В такому разі ви можете бути впевнені, що швидке заряджання іде по безпечному протоколу і вашій батареї нічого не загрожує. В інакшому разі вам краще скористатись повербанком або подбати про заряджання свого гаджету заздалегідь.

Як охолоджуватися кондиціонером без шкоди для здоров’я: Лікар дала українцям важливі поради

неділя, 14 липень 2024, 19:05

Спека погіршує роботу мозку, робить нас дратівливими та неуважними. Тому літо неможливо уявити без кондиціонера, якщо не вдома через постійні відключення світла, то хоча б в автомобілі, передають Патріоти України. Як правильно і без шкоди для здоров’я ...

Лише спробуйте! З цим маринадом куряче філе буде дуже соковитим

неділя, 14 липень 2024, 17:08

Не відмовляйтесь від філе, бо воно вам здається сухим. Насправді його можна смачно приготувати. Весь секрет полягає у маринаді. Про нього ми зараз і розкажемо. Він дуже простий, але ефект від нього фантастичний, передають Патріоти України. Для маринаду...