Це треба знати! Генератор, пальник, газовий балон, буржуйка в квартирі - чим вони загрожують та як уберегтися

Яку небезпеку несуть засоби боротьби з блекаутом в багатоквартирних будинках, передають Патріоти України.

До чого сьогодні лише не вдаються українці в очікуванні блекауту, чим тільки не запасаються українці, щоб пережити зиму без світла, опалення, води — генератори, пальники, газові балони, буржуйки, саморобні акумулятори на літії, різноманітні свічки. І все це намагаються розмістити у квартирі, в кращому випадку, на балконі.

Забувається про елементарні засоби безпеки, які, якщо їх не дотримуватись, призводять уже до трагедій — вибухів та пожеж у квартирах та будинках.

Чим небезпечні альтернативні засоби освітлення та обігріву

 • Генератор, що працює у квартирі, у будь-якому замкненому приміщенні діє так само як автомобіль із робочим двигуном у замкненому просторі, виділяє чадний газ, результатом отруєння якого є смерть.
 • Газовий балон, забитий "під зав'язку", який зберігається на балконі чи коли просто його заносять з холодної вулиці до теплої квартири може "пшикнути". Під впливом перепадів температури зросте тиск, клапан виведе надлишок газу у квартиру. Утворюється вибухова суміш, і будь-яка іскра спричинить вибух.
 • Газовий обігрівач як альтернатива електричному випалює кисень у приміщенні, заміщуючи його CO, чадним газом. А чадний газ дуже непомітно заповнює легені, і людина просто назавжди засинає.
 • Пошкоджений або перегрітий літій-іонний акумулятор може замкнутися та загорітися. Горить він надзвичайно інтенсивно і погасити його практично нереально.
 • Буржуйка у квартирі — взагалі страшна річ. Вентиляція у будинках не розрахована на таку велику кількість чадного газу, яку буде виробляти буржуйка. Навіть якщо вивести трубу назовні, залишиться дуже висока ймовірність отруєння. Встановлення пічки у квартирі загрожує пожежею - термоізоляція підлоги у багатьох будинках бажає кращого, тому чи спалахне ламінат або лінолеум від надвисокої температури або від іскри, що вилетить із пічки, — питання часу.

Декілька порад, які зможуть зберегти життя

 • Якщо вирішили брати генератор, то дуже бажано зупинитись на інверторному, у кожусі, щоб був тихеньким - 54-58 дБ. Звичайно, вони дорогі, але більше безпечні та не такі гучні.
 • До генератора обов'язково придбати гофрований подовжувач вихлопу, і відвести його якнайдалі від вікон та дверей — і ваших, і сусідів.
 • Не тримайте каністру з пальним поруч із генератором.
 • Якщо газовий обігрівач, то з системою автоматичного вимикання при недостачі кисню. Але навіть такий обігрівач не гарантує 100% безпеки.
 • Газовий балон дуже бажано тримати надворі. і не заправляти його по вінця, на повний об'єм. Максимум він повинний бути заповнений на дві третини. Перед заправкою балона рекомендують зважувати тару, щоб розуміти, скільки в неї можна безпечно залити.
 • Придбайте декілька автономних давачів CO, розкладіть їх по кімнатах. Вони не дорогі та ще є у продажу. Давачі будуть сигналізувати про небезпеку, підвищений рівень вуглекислого газу, що може врятувати вам життя.
 • Придбайте вогнегасник для квартири, а то й декілька — вуглекислотний та порошковий. Для мешканців верхніх поверхів висоток можуть знадобитися протигази із димним фільтром.

Бажано бути готовим не лише до блекауту, а й до того, що українці почнуть масово грітися та користуватися всіма приладами.

Для чого потрібно Seo просування сайту

середа, 8 лютий 2023, 19:05

Seo просування сайту — це комплекс заходів, спрямованих на підвищення позицій вебресурсу в пошуковій видачі. Для досягнення максимального ефекту пошукову оптимізацію необхідно впроваджувати ще на етапі розробки сайту. Процес довготривалий, складний та ...

Як зварити червоний буряк, щоб він не втратив колір - хитрість, про яку варто знати

середа, 8 лютий 2023, 18:52

Буряк використовується для приготування різних страв. Часто перед цим його потрібно зварити. Здавалося б - що тут важкого? Але, якщо робити це в звичайній каструлі, він може стати менш червоним. Читайте в матеріалі ТСН.ua, як зварити буряк, щоб він не ...