Ці речовини перетворюють ковбасу на "отруту"! Названо найнебезпечніші харчові добавки

М'ясні вироби люблять і купують практично всі, особливо ковбаси, сосиски, шинку. Але дуже часто виробники використовують у виробництві крім неякісного м'яса ще й хімію та різні добавки, які можуть бути дуже небезпечними для здоров'я.

Редакція FoodOboz ділиться корисними порадами, на що звернути увагу при виборі м'ясних виробів, щоб не купити продукт з хімією. Інформація була опублікована у виданніDeccoria.

Як розпізнати ковбасу з хімією

1. Рідина

З ковбаси з хімією після декількох днів зберігання у холодильнику витікає вода. Після цього ковбаса покриється желеподібним слизом і матиме неприємний запах!

2. Як виробники покращують зовнішній вигляд ковбаси

Структура:

Щоб зробити ковбасу пружною, виробники додають спеціальний вид клею, що скріплює воду усередині ковбаси. Крім клею містить крохмаль, білки морських водоростей та препарати тропічних рослин. Ці речовини дуже дешеві і, на жаль, швидко піддаються бродінню.

Колір:

Дуже часто ковбасу забарвлюють барвником або додають емульсію консистенції пудингу, яку виготовляють із шкур тварин. Ще одним барвником, що широко використовується в м'ясній промисловості, є кошеніль. Виготовляється із черевців самок попелиці, що харчуються кактусами, він забарвлює м'ясо в червоний колір.

3. Як покращують смак м'яса за допомогою хімії

Для посилення смаку м'яса додають штучні ароматизатори м'яса чи бекону. Також виробники додають глутамат натрію, який не лише покращує смак, а й підвищує апетит. Вплив глутамату натрію на організм людини до кінця невивчений, але відомо, що вживання його у великих кількостях шкідливе.

4. Штучне копчення

Для того, щоб ковбаса мала прийнятий аромат,та за запахом, кольором і смаком нагадувала деревний дим, вчені створили штучний аромат, який дуже нагадує дим. Саме цим ароматом розпорошують підвішені шматки м'яса у процесі виробництва

Також таке м'ясо шприкують, вимочують у розсолі та покривають лаком. Торгові інспектори попереджають, що така практика може бути небезпечною для здоров'я споживачів, оскільки штучно копчене м'ясо містить небезпечно високі концентрації поліфосфатів. Надлишок цих речовин викликає недорозвинення кісток у дітей та остеопороз у людей похилого віку.

5. Що ховається за таємничими позначками E…

Вибираючи ковбасні вироби, обов'язково звертайте увагу на склад, особливо на значок Е.

Наприклад Е250 – нітрит натрію, що консервує м'ясо. Це канцерогенна речовина. У деяких країнах він був повністю вилучений із використання. Його не можна вживати дітям до 6 місяців та людям з гіпертонією

Е120 – це кармінова кислота, яка діє як барвник, що надає м'ясу гарного рожевого кольору. Його одержують із мелених комах. Кармінова кислота зберігає м'ясо і надає йому червоного кольору.E425 – конжакова камедь. Споживання у великій кількості викликає діарею та біль у животі.

E407 – це каррагенан, який діє як стабілізатор та загусник. Виготовляється із морських водоростей. Це потенційно шкідливо. Він може спричинити ентерит, виразку, пухлини і навіть рак.

Е621 – глутамат натрію. Цей підсилювач смаку може викликати алергію та ожиріння

Як розпізнати шкідливі м'ясні вироби:

  • Має ідеальний глянець – неприродно блищить на зрізі.
  • З неї тече вода – через декілька днів лежання у холодильнику або розпакування з фольги з ковбаси тече вода.
  • Має різкий запах – замість копченого м'яса ми відчуваємо хімічний, кисло-солоний запах.
Як виглядає якісний, безпечний продукт:
  • З нього не капає вода.
  • Маленький, звивистий і закурений.
  • Ціна дорожча, ніж у супермаркеті.
  • Чи не блищить

"Шуба" буде ще смачнішою: Один інгредієнт перетворить салат на фантастичну страву

понеділок, 2 жовтень 2023, 18:09

На календарі осінь і час сезонних страв. Одним із найпопулярніших сезонних салатів є оселедець під "Шубою". Його готували ще наші мами та бабусі. Рецептів приготування цієї страви існує дуже багато: одні кулінари виключають із салату певні інгредієнти,...

Пухкий кекс на кефірі. Смакота до чаю за 5 хвилин + час на випічку!

понеділок, 2 жовтень 2023, 17:08

Пухкий і дуже смачний кекс на кефірі, який готується буквально за 5 хвилин (не рахуючи час на випічку). За цим рецептом готувати дуже просто, так як змішати всі продукти можна навіть без міксера, передають Патріоти України. У глибоку миску додаємо яйця...