
Лікар-дієтолог розповіла про небезпеку різкої втрати ваги під час схуднення, передають Патріоти України.
За її словами, не можна прагнути скинути вагу якнайшвидше. Втрата ваги залежить від віку, ваги, росту людини. У перші три місяці організм стрімко позбавляється зайвих кілограмів, але з наближенням до нормальної ваги зниження маси тіла сповільнюється.
Як зазначила лікар, чим людина спочатку важча, тим швидше вона худнутиме. Наприклад, якщо в людини ожиріння третього ступеня, тоді частина маси вона скине швидко, але повна нормалізація ваги може тривати не один рік. Якщо поспішати, можуть загостритися хвороби, що в результаті позначиться на здоров’ї.
Якщо надмірна вага становить 10-15 кг, до норми людина прийде за 3-4 місяці. Важливо, щоб це відбувалося під наглядом лікаря.
«Дуже важливо перед початком зниження ваги комплексно обстежитись, виявити причини, якісь порушення скоригувати. Щоб переробити надлишковий жир і не втратити м’язову масу, потрібно поступово знижувати вагу, інакше будуть зриви та повернення зайвих кілограмів», – попередила дієтолог.
Довгі роки дієтологи закликали боротися з нічною тягою до їжі та повторювали одне й те саме: вечеря має бути не пізніше ніж за 3−4 години до сну, а лягати в ліжко слід із порожнім шлунком. Але сучасні наукові дані змінюють цю парадигму. Виявляється, за...
Чи то ранкове обнюхування клумб, чи післяобідній сон на сонці, наші собаки проводять значну кількість часу на свіжому повітрі. Для багатьох власників собак сад – це спільний простір з їхнім пухнастим другом, передають Патріоти України. Однак деякі з на...