
У повсякденному житті працювати обома ступнями, натискаючи на газ і гальмо за кермом автомобіля, не рекомендується. Чимало водіїв після тривалого використання авто з МКПП досить довго звикають до того, що на автівці з «автоматом» слід працювати виключно правою ногою. Втім, і на «механіці» ліва задіяна лише при натисканні на зчеплення — гальмуємо ми правою. Справа в тому, що при вичавленні зчеплення водії тиснуть на педаль до упору та з досить відчутним зусиллям. А якщо продавити гальмівну педаль із тією самою силою, то автомобіль не лише різко зупиниться, а може й спровокувати ДТП.
Факт залишається фактом: педаль гальма в порівнянні зі зчепленням значно чутливіша.
Цікаво, що професійні гонщики працюють обома ногами у разі, коли необхідно трохи скинути швидкість, одночасно не відриваючи праву ступню від педалі акселератора. Такий підхід, до речі, дозволяє делікатно контролювати і швидкість і траєкторію машини під час заносу. Адже для перемоги важлива кожна мить. Однак подібні експерименти на жвавій дорозі нічим добрим не закінчаться.
Різкий контраст між температурою тіла та дуже холодною водою викликає спазм судин та м'язів шлунково-кишкового тракту. Це знижує швидкість травлення, зокрема погіршує жовчовідтік. В результаті їжа перетравлюється гірше, можуть виникнути здуття, тяжкіст...
Ми часто фокусуємося на правильному харчуванні та спорті, забуваючи, що наш організм потребує серйозного відновлення саме вночі. Як з’ясували вчені, навіть найменші вечірні звички можуть стати «тихими вбивцями» для вашої серцево-судинної системи, посту...