Відповідь може вас здивувати! Чи шкідливо залишати смартфон на зарядці всю ніч

Всім хочеться, щоб з ранку їх телефон був повністю заряджений і не сідав протягом дня. Навіть якщо у вас найнавороченіша модель, яка повністю заряджається за півгодини-годину, не факт, що ви згадаєте про те, що потрібно поставити телефон на зарядку з ранку, перебуваючи в напівсонному стані, передають Патріоти України.

Порада залишити смартфон на ніч незарядженим може здатися доволі нелогічною і ризикованою. Адже немає нічого жахливішого, ніж проспати, тому що смартфон розрядився за ніч, а будильник не спрацював. Спробуємо розібратися, чи можна заряджати телефон всю ніч і чи варто так робити.

Чи шкідливо заряджати телефон вночі

Якщо коротко – так, але є більш оптимальні способи зарядки. Вся річ у тому, що вночі смартфон заряджається до 100%, але поки він знаходиться в розетці, в пристрої активуються внутрішні процеси. Якщо гаджет ще й підключений до вай фаю, то девайс включить оновлення системи, завантажить дані з додатків і зробить безліч подібних операцій, поки ви спите.

Як результат, мобільник безліч разів за ніч з'їсть кілька відсотків зарядки і тут же поповнить назад. Такі "гойдалки" найбільше шкодять літій-іонним акумуляторам, який стоять в сучасних смартфонах. Щоправда, сучасні смартфони оснащені спеціальними контролерами живлення, який перестає приймати заряд, як тільки батарея набирає 100%. Але це не панацея.

Виробники смартфонів в своїх рекомендаціях теж наголошують, що тримати 100-відсотковий рівень зарядки постійно – небезпечно. Найкраще, щоб пристрій завжди був злегка розряджений. В ідеалі – тримати заряд на рівні 30-80%. В цьому випадку батарея проживе найдовше.

Так чи можна залишати телефон вночі на зарядці

Якщо у вас немає іншої можливості, окрім як залишити телефон на зарядці на всю ніч, можна встановити обмеження до 80%. Для цього підійде додаток Battery Charge Limit: за замовчуванням програма рекомендує встановити 80%, тому потрібно так і залишити. Таким чином ви збережете продуктивність свого гаджета на довше.

На смартфонах Samsung для цього навіть придумали спеціальну функцію, яка називається Protect battery. Суть її роботи дуже проста – не давати акумулятору пристрою заряджатися більш ніж на 85%

Скріншот

Також, щоб "нічна" зарядка була безпечною, користуйтеся виключно оригінальними акумуляторами і зарядними пристроями – як варіант, вибирайте сертифіковані продукти відомих брендів. Наприклад, кабель для Айфона повинен мати позначку MFi ("Made For iPhone").

Загалом, як не крути, але нічна зарядка все ж шкідлива для телефонів. Так, девайс не вибухне на зарядці і не вийде з ладу, але залишати телефон на зарядці надовго, наприклад, вночі все ж не варто. Принаймні, без спеціальної настройки.

Джерело: УНІАН

Не робіть так! Основні помилки під час заморозки ягід на зиму

середа, 27 вересень 2023, 7:07

Сезонні ягоди та фрукти дозволяють нам ласувати ними лише нетривалий час, усього якихось півтора-два місяці. А нам, звичайно ж, хочеться більше, передають Патріоти України. Тому саме час пом’янути не злим тихим словом винахідників морозильної камери. П...

Перевірте себе! Розмір вашої руки розповість дещо цікаве про ваш характер

середа, 27 вересень 2023, 6:12

Пропонуємо вам самим спробувати пізнати себе трохи краще, пройшовши нескладний тест. Від вас вимагається лише виміряти відстань від ліктя до кисті рук так, як це зроблено на малюнку нижче, передають Патріоти України. Ті, хто не зміг дотягнутися до кист...