​Вітаміни у харчуванні: Як правильно скласти збалансоване меню

Вітаміни є невід'ємною частиною здорового харчування дітей. Вони відіграють важливу роль у правильному функціонуванні організму, зміцненні імунної системи, зростанні та розвитку. Щоб скласти збалансоване меню для дітей, необхідно враховувати їхній вік, фізичну активність, а також питний режим. Також дуже важливо враховувати смаки діток. Якщо ті чи інші продукти дитина не може, чи не хоче вживати, або сезон не дозволяє забезпечити все необхідні фрукти і овочі, фахівець може рекомендувати Супрадин - вітаміни для дітей.

Які продукти мають бути в меню дитини, щоб забезпечити організм вітамінами

Діти потребують всіх вітамінів для нормального зростання та розвитку, підтримки імунної системи та загального здоров'я. Тому важливо забезпечити їм різноманітне та збалансоване харчування, що містить усі необхідні вітаміни. Харчування, за потреби, може бути доповнене прийомом комплексів, наприклад, Супрадин для дітей.

Які вітаміни потрібні дітям і в яких продуктах вони містяться:

  • Вітамін А необхідний для здоров'я шкіри, зору, імунної системи та зростання (1). Він міститься у продуктах тваринного походження, таких як молоко, яйця, печінка, а також у помаранчевих та темно-зелених овочах та фруктах, таких як морква, солодка картопля, шпинат;
  • Вітамін С відіграє важливу роль в імунній системі (2), засвоєнні заліза, загоєнні ран та зростанні тканин. Він міститься в цитрусових, полуниці, ківі, перці, броколі;
  • Вітамін D необхідний здоров'ю кісток і зубів. Його можна отримати з жирної риби (лосось, сардини), тваринних продуктів (яйця, молоко);
  • Вітамін Е є антиоксидантом і необхідний захисту клітин від ушкоджень. Він міститься в горіхах, насінні, олії, зелених листових овочах;
  • Вітамін К необхідний для згортання крові та здоров'я кісток. Він міститься у зелених листових овочах, броколі, соєвих продуктах.

Для правильного харчування дітей необхідно включати до раціону різноманітні продукти, багаті на вітаміни. Рекомендується вживати свіжі фрукти та овочі, цільнозернові продукти, молочні продукти низького вмісту жиру, м'ясо або замінники м'яса, рибу, горіхи та насіння. Важливо також стежити, щоб харчування було збалансованим і різноманітним.

Якщо у дітей є особливі потреби або вони не отримують достатньої кількості вітамінів з їжі, то можна звернутися до лікаря для консультації та прийняття рішення про прийом вітамінних комплексів або добавок (3).

Супрадин для доповнення харчування

Один із комплексів вітамінів, які можуть бути корисними для дітей, – Супрадін. Він розроблений спеціально для дитячого організму та містить необхідні вітаміни та мінерали, які допомагають підтримувати та зміцнювати здоров'я.

Прийом Супрадіна для дітей та підлітків має наступні переваги:

  • Він сприяє нормалізації обміну речовин в організмі, що важливо для правильного зростання та розвитку;
  • Зміцнює імунну систему, що допомагає запобігати низці захворювань та знижує частоту простудних захворювань;
  • Допомагає підтримувати енергетичну рівновагу та покращує фізичну активність;
  • Відновлює нестачу важливих вітамінів та мінералів, яка може виникати в організмі при неповноцінному харчуванні чи стресі.

Супрадин для підлітків збалансований за вмістом вітамінів та мінералів, необхідних у період активного зростання та розвитку. Важливо врахувати, що Супрадин розроблено з урахуванням специфічних потреб та рекомендацій для різних вікових груп.

Однак, не варто покладатися лише на Супрадін, важливо також створити правильний раціон харчування для дітей. У раціоні має бути достатня кількість овочів та фруктів, оскільки вони містять вітамін С, який зміцнює імунну систему, а також вітамін А, необхідний для здоров'я шкіри та зору.

Біодобавки, такі як Супрадин для дітей, можуть бути корисними, але не замінюють повноцінного харчування. Найефективніший спосіб отримувати всі необхідні вітаміни та мінерали – це різноманітне харчування, що включає фрукти, овочі, злаки, м'ясо та молочні продукти.

Література

1. Karlsson O, Kim R, Hasman A, Subramanian SV. Consumption of Vitamin-A-Rich Foods and Vitamin A Supplementation for Children under Two Years Old in 51 Low- and Middle-Income Countries. Nutrients. 2021 Dec 31;14(1):188. doi: 10.3390/nu14010188. PMID: 35011064; PMCID: PMC8747127.

2. Wintergerst ES, Maggini S, Hornig DH. Immune-enhancing role of vitamin C and zinc and effect on clinical conditions. Ann Nutr Metab. 2006;50(2):85-94. doi: 10.1159/000090495. Epub 2005 Dec 21. PMID: 16373990.

3. Martini L, Pecoraro L, Salvottini C, Piacentini G, Atkinson R, Pietrobelli A. Appropriate and inappropriate vitamin supplementation in children. J Nutr Sci. 2020 Jun 5;9:e20. doi: 10.1017/jns.2020.12. PMID: 32577225; PMCID: PMC7288613.

Не робіть так! Проктолог назвала щоденні звички, що "руйнують" кишечник

вівторок, 5 березень 2024, 11:07

Повсякденні та безневинні на перший погляд звички негативно впливають на стан кишечника людини. Про це розповіла проктолог Віталіна Петрова, передають Патріоти України. Як зазначила лікарка, слід обмежити споживання кави. Справа в тому, що цей ароматни...

А ви це знали? Як кава може знизити ризик діабету

вівторок, 5 березень 2024, 10:15

Десятиліття тому багато вчених вважали, що вживання кави шкідливе для здоров'я. Але кава пережила дивовижний поворот. Дослідження за дослідженням показують, що щоденне вживання однієї-двох чашок кави - з кофеїном або без кофеїну - може подовжити тривал...