Візьміть на замітку! Прості способи швидко розморозити рибу без втрати цінних властивостей

Рибу, звісно, найкраще купувати свіжу або охолоджену, коли вона ще не піддалася процесу заморозки. Але так відбувається не завжди, передають Патріоти України.

Досить часто ми маємо справу із замороженою рибою, яку перед тим, як приготувати, в більшості випадків потрібно розморозити. Це стосується і дешевого минтая, і дорожчої риби — горбуші, форелі та іншої. У домашніх умовах зробити це можна різними способами. Ось про 3 таких ефективних і простих варіанти ми вам сьогодні розповімо, інформує Ukr.Media.

Як швидко розморозити річкову або морську рибу без мікрохвильовки

Отже, якщо для смаження на сковороді вам раптом потрібно розморозити велику заморожену рибу, стейки або філе, то краще не використовувати для цієї мети гарячу воду. У цьому разі тепло запросто може призвести до згортання білка. Як результат — риба стане сухою і може просто розвалитися на тарілці. Можна вчинити по-іншому.

Варіант №1

Швидко розморозити рибу можна за допомогою солі. Для цього шматочки риби або цілу тушку просто потрібно натерти сіллю.

Сіль розтопить лід так само, як вона це робить, коли ми взимку посипаємо нею обмерзлу доріжку або тротуарну плитку.

Найефективніший цей метод для розморожування невеликих шматочків філе. Наприклад, тих, які продають у вакуумній упаковці. Хоча і з цілою рибною тушкою він теж непогано справляється.

Варіант №2

Інший варіант розморожування свіжої мороженої риби — поступове підвищення температури води.

Кладемо рибу в пакет, закриваємо щільно або зав'язуємо і замочуємо його спочатку в холодній воді хвилин на п'ять. Далі, занурюємо пакет уже в теплішу воду, а потім ще теплішу.

За такого способу риба не зазнає термічного шоку, а отже, більшу частину своїх цінних речовин вона збереже.

Варіант №3

Якщо дозволяє час, то можна розморозити рибу в газованій воді або молоці, що додасть майбутній страві ніжного смаку. Однак обидва ці методи трудомісткі та займають до кількох годин. Те ж саме стосується і розморожування філе в холодильнику — це корисний варіант, але займає багато часу.

Варто зазначити, що не завжди рибу перед приготуванням необхідно розморожувати. Якщо ви плануєте запікати рибу в овочах, у фользі або тушкувати, то заморожені шматочки можна кинути в каструлю або жаровню. Просто запікайте їх на 5 хвилин довше, ніж зазначено в рецепті.

Всього дві ночі недосипання змушують нас відчувати себе старшими на роки! Що показали дослідження

середа, 24 квітень 2024, 18:54

Завдяки дослідженням вчені виявили, що всього лише дві ночі недосипання змушують людину почуватися на понад чотири роки старшою, ніж вона є насправді, передають Патріоти України. Відповідно до результатів дослідження, що були опубліковані в журналі Pr...

Перевірте себе! Тест у картинці визначить, як ви реагуєте на виклики долі

середа, 24 квітень 2024, 18:12

Справжня сутність людини розкривається у складних та стресових ситуацій. Іноді ми й самі дивуємося, своїм вчинкам у складні життєві моменти, хтось може проявляти неймовірну сміливість, а хтось може несподівано зрадити, передають Патріоти України. Проп...