
У більшості кафе гарячі напої подають у паперових стаканчиках, закритих пластиковими кришками. А щоб каву чи какао було зручніше пити на ходу, часто пропонують і трубочки. Однак це може завдати шкоди здоров'ю, інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.
Як розповіли лікарі, найчастіше кришечки для кави виготовляють із полістиролу. Сама по собі ця речовина не є небезпечною, але під час контакту з гарячими (нагрітими до 70-90°C) або спиртними напоями, а також із кислими продуктами вона може виділяти стирол — токсичну хімічну сполуку.
На відкритому повітрі стирол доволі швидко руйнується, проте якщо він опиняється в організмі, то може завдати здоров'ю серйозної шкоди, зазначили фахівці.
Накопичуючись в організмі, стирол може завдати здоров'ю значної шкоди і стати причиною захворювань центральної нервової системи, хвороб дихальних шляхів, печінки, нирок, а також призвести до раку крові та лімфатичної системи.
Однак медики наголосили, що вживання гарячих напоїв із пластикових ємностей — це лише один із численних шляхів, якими токсичні речовини можуть потрапити в організм. Пластик оточує нас усюди: його мікрочастинки є в пляшках із питною водою, чайних пакетиках або продуктах харчування. Поки що повністю виключити присутність пластику в нашому житті навряд чи вдасться. Але постаратися мінімізувати — цілком під силу.
Якщо дуже хочеться насолодитися гарячою кавою або чаєм, не варто використовувати пластикову кришечку або трубочку. Їжу краще розігрівати в мікрохвильовці в скляних або керамічних контейнерах, додали експерти.
Людина може ретельно стежити за здоров'ям: займатися спортом, вживати корисні продукти та своєчасно відвідувати лікаря. Однак неминучі стреси можуть підкосити навіть найвитривалішу людину, передають Патріоти України. Психологи перерахували прості дії, ...
Експерти назвали несподівані позитивні сторони того, що у будинку живе кішка. Багато власників цих тварин навіть не здогадуються, наскільки це може бути корисним для їхнього здоров'я, передають Патріоти України. Вчені довели, що ті, у кого вдома живуть...